ربات تلگرام فروشگاه اینترنتی، فرصت ها و مزیت ها

ربات تلگرام فروشگاه اینترنتی، فرصت ها و مزیت ها

تاریخ انتشار:
1395/06/31

همانطور که مطلعید بیش از 4ماه است که امکان جدید سیستم سپهر یعنی ربات تلگرام فروشنده راه اندازی شده است. حالا فروشگاه اینترنتی شما می تواند یک ربات تلگرامی داشته باشد که کار جستجو در محصولات، مشاهده ی قیمت و عکس محصول و مهم تر از آن سفارش از طریق تلگرام را برای مشتریان شما انجام دهد.

پیام رسان تلگرام همزمان با موج ورود پیام رسان های جدید در ایران و چند کشور دیگر به شدت محبوب شد . چنانچه در آمار زیر مشاهده می کنید تعداد کاربران فارسی زبان (رنگ سبز) بیش از تمام زبان های دیگر است و این موضوع ظرفیت بالا و فرصت ویژه ی استفاده از تلگرام در کسب و کار شما را نشان می دهد.

همچنین یکی از پر رونق ترین روش های فروش اینترنتی در ایران فروش از طریق اینستاگرام است. حتما شما هم اگر یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید تعداد زیاد بازدید کننده و سفارشاتی که از پیج اینستاگرامی دریافت می کنید را لمس کرده اید، در بعضی از موارد تا 60درصد فروش فروشگاه های اینترنتی صرفا از طریق تبلیغاتی بوده که در اینستاگرام انجام داده اند. اما مشکل اساسی در این زمینه بسته بودن اینستاگرام به خاطر درج لینک در هر پست است. در واقع اینستا گرام تنها اجازه می دهد یک لینک در بخش بیوگرافی پیج درج شود و سایر لینک ها را قابل کلیک شدن قرار نمی دهد. این موضوع باعث سردرگمی مشتری برای پیدا کردن کالا و درنهایت منصرف شدن او از خرید اینترنتی می گردد. یا اینکه کاربر مجبور می شود برای سفارش یک کالا به شما پیغام مستقیم دهد. این کار در حالتی که تعداد سفارشات کم باشد مناسب است اما وقتی تعداد سفارشات زیاد می شود بسیار گیج کننده و برای مدیرفروشگاه مشکل می شود.

ربات تلگرام فروشگاه اینترنتی راه حلی است برای 2 موضوع بالا، اینکه اولا باعث می شود شما در بازار پر ظرفیت و غنی تلگرام حرفی برای گفتن داشته باشید و نخواهید مشتریان بالقوه ای که در کانال ها و گروه های تلگرام هستند را از دست دهید یا کاربری که روی صفحه ی کوچک موبایل در حال مشاهده است را به وب سایت منتقل کنید و دوما اینکه مشکل دریافت سفارش از طریق پیغام مستقیم در اینستاگرام را حل کند.  

با ربات تلگرام تک تک پیغام های کاربران به صورت مستقیم پاسخ داده شده و کاربر به راحتی و بدون نیاز به ترک تلگرام می تواند تا انتهای مراحل سفارش از طریق ارسال پیام به ربات پیش برود و حتی در مرحله ی آخر پرداخت را انجام دهد .

همچنین مزیت دیگر ربات تلگرام امکان فوروارد کردن کالاهای شما برای دوستان است که سبب می شود کاربران شما محصولات را به یکدیگر معرفی کرده و در نتیجه بهترین شیوه ی تبلیغات که تبلیغات معرفی دوستان به یکدیگر است برای سایت شما رغم بخورد.

ترکیب ربات تلگرام و اپلیکیشن های اندروید و iOS سپهر سبب شده یک چرخه ی کامل خدمات فروش اینترنتی برای فروشگاه های موفق رغم بخورد. پیشنهاد می کنم شما هم اگر هنوز ربات تلگرام فروشنده را فعال نکرده اید هم اکنون اقدام نمایید!

 

 

نوید کوهی

همین حالا فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید!