اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا

اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا
چهارشنبه 23 خرداد 1403

 

اگر حداقل یک بار به صورت اینترنتی خرید کرده باشید می‌دانید که فروشگاه اینترنتی دیجی کالا، فرصتی مناسب برای عرضه محصولات و کسب سود برای فروشندگان محسوب می‌شود. با توجه به تعداد بالای بازدیدکنندگان دیجی کالا، هر کالایی که در آن قرار می‌گیرد حتی بدون نیاز به تبلیغات یا بهینه‌سازی سایت (SEO)، برای هزاران نفر قابل مشاهده و خرید است. به همین دلیل، اغلب کسب و کارهای ایرانی فروش خود را از طریق دیجی کالا پیش می‌برند. اما اگر به عنوان صاحب یک کسب و کار قصد دارید محصولات خودتان را به این پلتفرم محبوب ارائه کنید، حتما با معایبی هم روبرو خواهید شد. یکی از این موارد سختی اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا است. با ما همراه باشید تا این مسئله را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم. 

چالش های اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، فروش در دیجی کالا (در کنار مزایای فراوانی که دارد) دارای معایبی نیز است که  شامل وابستگی به دیجی کالا، کارمزد بالا، تسویه حساب طولانی مدت

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، فروش در دیجی کالا (در کنار مزایای فراوانی که دارد) دارای معایبی نیز است که  شامل وابستگی به دیجی کالا، کارمزد بالا، تسویه حساب طولانی مدت و... می‌شود. به همین دلیل اکثر کسب و کارها ترجیح می‌دهند برای فروش محصولات خود در دیجی کالا، فروشگاه آنلاین خودشان را هم ایجاد کنند. در واقع به منظور اینکه بتوانند مستقل و بدون وابستگی به کارمزد، محصولات خود را به مشتریان بفروشند، طراحی یک سایت فروشگاهی و اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا برای آنها مهم است. 

اما مشکل اینجاست وقتی که مدیران یک کسب و کار فروش در دیجی کالا و فروشگاه آنلاین خود را برنامه ریزی می‌کنند هم چالش‌ها تمام نشده‌اند. در این وضعیت، مالک کسب و کار مجبور است دو پنل سفارش مختلف را برای مدیریت کالاها در نظر داشته باشد. به این معنی که مدیریت موجودی محصولات را به دو بخش تقسیم می‌کند و هر تغییری در قیمت و شرایط محصول در دیجی کالا انجام شد، باید در فروشگاه آنلاین هم اعمال شود. 

برای حل این مشکل، سامانه فروشگاه ساز سپهر با اتصال مستقیم به دیجی کالا، این مسئله را برای شما برطرف می‌کند. به این ترتیب، شما تنها به یک پنل مدیریت فروشگاهی نیاز دارید و سفارشاتی که همزمان از دیجی کالا و سایت شما ارسال می‌شوند، مستقیما در همان پنل سفارش‌گیری قرار می‌گیرند.

در واقع، شما فقط یک خط تولید یا آماده‌سازی سفارشات دارید و حتی مدیریت موجودی انبارتان هم به صورت یکپارچه انجام می‌شود. در نتیجه هر گونه تغییر در قیمت و سایر شرایط محصولات همزمان در دو سایت اعمال می‌شود.

چرا اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا مهم است؟ 

با اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا، به وسعت گسترده‌ای از بازار الکترونیکی دسترسی خواهید داشت. دیجی‌کالا به عنوان یکی از محبوب‌ترین وب‌سایت‌های خرید آنلاین، جامعه‌ای بسیار پر رونق و پر تلاش از مشتریان خود را دارد. با اتصال فروشگاه به این منبع قدرتمند، شما بازاری جدید را کشف خواهید کرد و توانایی خودتان را در جذب مشتریان جدید و افزایش فروش را بالا می‌برید.

اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی کالا

یکی دیگر از مزایای اتصال فروشگاه اینترنتی به سایت دیجی‌کالا، ضمانت راحتی اصلاح خطاها است. با استفاده از CMS اختصاصی که ما به شما ارائه می‌دهیم، به راحتی و با تسهیلات لازم می‌توانید فروشگاه اینترنتی خودتان را به دیجی‌کالا متصل کنید. در صورت بروز هرگونه خطا یا مشکل در ارتباط با سایت خودتان یا دیجی‌کالا، تیم پشتیبانی ما در هر زمان آماده است که به شما کمک کند و مشکل را به سرعت و سهولت برطرف نمایید. این مسئله به شما اطمینان می‌دهد که می‌توانید با اطمینان و آسانی به فعالیت خود ادامه دهید و همواره امکان تغییرات و بهینه‌سازی‌های لازم را هم داشته باشید.

در ضمن، اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا می‌تواند به تحقق هدف افزایش فروش شما کمک شایانی کند. با وجود بازار بزرگ و متنوعی که دیجی‌کالا به شما ارائه می‌دهد، می‌توانید محصولات خود را به تعداد بیشتری از مشتریانی که قبلا به آن‌ها دسترسی نداشتید، عرضه کنید. این فرصت باعث افزایش نرخ فروش و در نتیجه افزایش درآمد شما خواهد شد.

علاوه بر این، اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا می‌تواند به افزایش اعتبار شما هم کمک کند. با ایجاد ارتباط با یکی از پلتفرم‌های خرید آنلاین قدرتمند و معروف ایرانی، به مشتریان نشان می‌دهید که از یک منبع قابل اعتماد و معتبر برای فروش محصولات خود استفاده می‌کنید. این اعتمادسازی در جذب مشتریان تأثیر چشمگیری دارد. 

جذب مشتری از طریق دیجی کالا

اتصال دو سایت با CMS اختصاصی

اگر می‌خواهید بدانید که اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا چطور انجام می‌شود، در نظر داشته باشید که ما پنل اختصاصی را برای شما بهینه می‌کنیم. اگر با این روند آشنایی ندارید در نظر داشته باشید که یکی از قابلیت‌های پیشرفته وب‌سایت دیجی‌کالا ارائه پنل اختصاصی به فروشندگان است. این پنل به کسب‌وکارهای سراسر ایران امکان ارائه و فروش محصولات خود را می‌دهد. 

بسیاری از فروشندگان در دیجی‌کالا، علاوه بر ارائه محصولات در این بازار، یک وب‌سایت شخصی هم دارند که در آن کالاهای خود را به فروش می‌رسانند. اما یکی از مشکلات اصلی این فروشندگان، هماهنگی کالاها و محصولات بین پنل فروشندگان دیجی‌کالا و سیستم اصلی خودشان است. برای مثال، اگر قیمت یکی از محصولات در وب‌سایت شما تغییر کند، باید به صورت دستی این قیمت را در پنل دیجی‌کالا هم وارد کنید. همچنین، اگر یک محصول در وب‌سایت شما به فروش برسد، باید موجودی کالای جدید را هم در دیجی‌کالا ثبت کنید. این کار با در اختیار داشتن یک فضای اختصاصی راحت‌تر می‌شود. 

تغییرات سریع‌تر با اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا

اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی کالا

اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا باعث می‌شود که انبارداری و مدیریت محصولات به صورت راحت و البته سریع‌تر انجام شود. با این ارتباط مستقیم، هر تغییری که در سایت فروشگاهی صورت می‌گیرد (مانند تغییر قیمت یا موجودی)، به طور خودکار در دیجی‌کالا نیز اعمال می‌شود.

اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا به شما اجازه می‌دهد که از خستگی‌های کار دستی کم کرده و با دقت و سرعت بالا محصولات را مدیریت کنید. به طور مثال، اگر قیمت یک محصول در فروشگاه آنلاین شما تغییر کند، همان تغییر به صورت خودکار در دیجی‌کالا نیز اعمال می‌شود. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا همواره قیمت‌ها را هماهنگ نگه دارید و از بروز هرگونه عدم تطابق جلوگیری کنید.

علاوه بر این، اگر محصولاتی در فروشگاه آنلاین شما به فروش برسند، می‌توانید به طور آسان و سریع میزان موجودی را در دیجی‌کالا به‌روز رسانی کنید. این ویژگی هم نیاز به ورود دستی اطلاعات مربوط به موجودی و جلوگیری از خطاهای انبارداری را حذف می‌کند.

با اتصال اختصاصی میان سایت فروشگاهی و پنل فروشندگان دیجی‌کالا، این فرصت را دارید که به طور مؤثرتری با مدیریت محصولات در دو سیستم کار کنید و همه تغییرات را به صورت هم‌زمان و خودکار شده اعمال کنید.

 

تغییرات سریع با اتصال به دیجی کالا

تغییرات چگونه اعمال می‌شوند؟

هماهنگی بین محصولات سایت و کالاهای دیجی‌کالا در یک CMS خصوصی و با هماهنگ شدن شناسه کالاها انجام می‌شود. با استفاده از اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا، تغییرات اعمال شده روی محصولات در سایت فروشگاهی به صورت خودکار و هم‌زمان در دیجی‌کالا نیز اعمال خواهند شد.

در این سیستم، هنگامی که یک محصول در سایت فروشگاهی (با استفاده از CMS خصوصی) تغییراتی را تجربه می‌کند، شناسه کالا به عنوان یک معیار هماهنگی برای اتصال با کالاهای موجود در دیجی‌کالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع این شناسه یکتا بوده و به عنوان کد مرجع هر محصول در سیستم مدیریت موجودی استفاده می‌شود.

با مقایسه شناسه کالا بین سایت خودتان و دیجی‌کالا، می‌توانید تغییرات و اصلاحات صورت گرفته روی محصولات را تشخیص داده و به صورت اتوماتیک این تغییرات را در دیجی‌کالا نیز اعمال کنید. این ویژگی در ماژول اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا به ما امکان می‌دهد تا همیشه محصولات را هماهنگ و به روز نگه داریم و مشکلاتی احتمالی را که شاید به دلیل عدم تطابق اطلاعات به وجود آید، برطرف کنیم.

اتصال چند پنل فروشندگان به یک سیستم مدیریتی

اتصال چند پنل فروشندگان به یک سیستم مدیریتی

 

در صورتی که شما دارای چندین پنل فروشندگی دیجی‌کالا هستید، امکان اتصال هم‌زمان تمامی این پنل‌ها به سیستم مدیرتی سایتتان وجود دارد. با این امکان، می‌توانید توکن (توکن‌های) هر پنل فروشندگی را وارد کنید تا تمامی گزارش‌ها و اطلاعات (به تفکیک هر پنل فروشندگی)، به شما ارائه شود.

این اتصالات هم‌زمان پنل‌های فروشندگی به سیستم مدیریت سایت، به شما امکان می‌دهد تا به راحتی و با سهولت کامل کنترل و مدیریت فروش‌ها و عملکرد پنل‌های فروشندگی را در اختیار داشته باشید. با استفاده از توکن‌ها، تمامی گزارش‌ها و اطلاعات فروش، مانند تعداد سفارش‌ها، میزان درآمد و موجودی محصولات در هر پنل، به صورت جداگانه و در قالب یکپارچه برای شما نمایش داده می‌شود.

با این روش، می‌توانید به راحتی عملکرد هر پنل فروشندگی را مشاهده کنید و تصمیمات مناسبی برای بهبود و بهینه سازی فروش‌ها اتخاذ نمایید. این گزارش‌های جداگانه به شما اطلاعات دقیق و کاملی درباره عملکرد هر پنل فروشندگی ارائه می‌دهد و امکان مقایسه و تحلیل عملکرد هر پنل را هم فراهم می‌کند.

واحدهای پولی و متغیر بودن کالاها چطور هماهنگ می‌شود؟ 

هماهنگی کالاهای متغیر با دیجی کالا

یکی از چالش‌های اصلی بین فروشندگان کالا و فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا، واحد پولی است. در حالی که وب سرویس دیجی‌کالا بر اساس واحد تومان عمل می‌کند، برخی از فروشگاه‌ها اطلاعات محصولات را به ریال (یا هر واحد دیگری) نمایش می‌دهند. با استفاده از امکان اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا در CMS ‌ اختصاصی، می‌توانید واحد پولی را به صورت اتوماتیک تغییر دهید.

همچنین بیشتر فروشگاه‌ها دارای دو نوع محصول ساده و متغیر هستند. اگر محصولات فروشگاه شما به شکل متغیر ذخیره شده‌اند، می‌توانید با استفاده از شناسه‌های یکتا برای هر متغیر، این هماهنگی را بین پنل فروشندگی دیجی‌کالا و سیستم مدیریت محتوای خودتان ایجاد کنید. به این ترتیب، هر محصول متغیر معادل خود را در دیجی‌کالا خواهد داشت و هر تغییری که در سایت شما صورت می‌گیرد، به صورت خودکار در دیجی‌کالا هم اعمال می‌شود.

هماهنگی واحد پولی در دیجی کالا

کلام آخر

امروزه، بازارهای آنلاین رو به رشد هستند و بسیاری از کسب‌وکارها و کاربران، تمایل دارند تا وب‌سایت خود را به یکی از پلتفرم‌های معتبر خرید آنلاین مانند دیجی‌کالا متصل کنند. به همین دلیل، ما تصمیم گرفتیم با ایجاد یک سیستم اتصال فروشگاه اینترنتی به دیجی‌کالا، این فرایند را برای کسب‌وکارها راحت‌تر و سریع‌تر کنیم. در نظر داشته باشید که این CMS ‌ اختصاصی طراحی شده تا ساده و قابل استفاده باشد و همه‌ کاربران، حتی کسانی که تازه‌ وارد دنیای آنلاین هستند، بتوانند به راحتی با آن کار کنند. همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا اطلاعات فروشگاه آنلاین خود را بر اساس نیازهایی که دارند تغییر دهند و به راحتی این تغییرات را با مرجع فروش خود هماهنگ کنند. 

با توجه به مزایای فوق، استفاده از یک CMS ‌ اختصاصی برای اتصال سایت به دیجی‌کالا بهترین راه حل برای کسب‌وکارهایی است که به این مرجع محبوب و پرطرفدار متصل می‌شوند تا فروش خود را بالا ببرند. 

 

پرسش و پاسخ
باسلام بنده الان سایت فروشگاه اینترنتی فعال دارم(توسط میکسین ایجاد شده است)، آیا امکان اتصال سایت مذکور(www.izanbook.ir) به سایت دیجی کالا وجود دارد؟عبدالرحیم ایزانلو | 24 اردیبهشت 1403💬پاسخ دادن
سلام روزبخیر
اگر فروشگاه شما توسط فروشگاه ساز سپهر ایجاد شده بود امکان اتصال به دیجی کالا وجود داشت. اما در فروشگاه ساز میکسین ظاهرا این امکان وجود ندارد یا باید از پشتیبانی فروشگاه ساز میکسین بپرسید.

در صورتیکه مایل باشید میتوانید یک فروشگاه اینترنتی با فروشگاه ساز سپهر ایجاد کنید و سپس ما میتوانیم کار انتقال اطلاعات از میکسین به سپهر را برای شما انجام دهیم تا با کمترین تغییرات بتوانید فروشگاه اینترنتی فعلی را به فروشگاه ساز جدید منتقل کرده و بدون دردسر به دیجی کالا متصل شوید.

موفق باشید
مدیریت | 23 خرداد 1403💬پاسخ دادن
سوالی برای پرسیدن دارید ؟!
نویسنده
authorمرضیه بنفشی
کلیدواژهامکانات جدید
دیدگاه‌ها
رویاتو بساز!همین الان فروشگاه اینترنتی خودت رو بساز (کاملا رایگان)
با صندوق فروشگاهی، هم حضوری
بفروش هم آنلاین!

برای شروع یک کسب و کار رویایی آماده اید؟

هنوز شک دارید! برای مشاوره تماس بگیرید:۰۲۱-۴۷۶۲۳۰۳۰