آموزش ویدیویی کاهش حجم عکس برای وب سایت

آموزش ویدیویی کاهش حجم عکس برای وب سایت

تاریخ انتشار:
1400/04/13

هر عکسی که با گوشی موبایل هوشمندتان می‌گیرید، به‌طور میانگین بیشتر از 6 مگابایت حجم دارد! اگر با دوربین دیجیتال عکاسی حرفه‌ای کرده باشید، این عدد تا 20 مگابایت هم می‌رسد؛ در صورتی که عکس‌هایی که در وب سایت قرار می‌گیرند باید چیزی در حدود 100 کیلوبایت باشند تا کاربر سریع بتواند سایت شما را لود کند. 

فروشگاه ساز سپهر به صورت اتوماتیک عکس ها را بهینه و کوچک می کند؛ اما اگر شما برای هر کالا عکس بزرگی را آپلود کنید تا فروشگاه ساز آن را کوچک کند، حجم زیادی از اینترنت شما مصرف شده و زمان زیادی هم صرف آپلود عکس ها می‌شود. در حالی که با یک نرم افزار ساده که در ادامه معرفی می‌شود، می‌توانید از اول عکس‌ها را تا حدود 100 کیلو بایت کوچک کنید و همه را یک جا آپلود نمایید. 

نرم افزار کاهش حجم عکس برای وب سایت

نرم افزار «ایزی تام‌نیلز Easy Thumbnails» ابزاری رایگان برای بهینه‌سازی حجم عکس است. این نرم افزار کمتر از یک مگابایت حجم دارد و بر روی نسخه‌های مختلف ویندوز قابل استفاده است. 

 با حجم 1 مگابایت

به کمک این نرم افزار می‌توان با چند کلیک، حجم مجموعه‌ای از تصاویر را به‌صورت یک‌جا کاهش داد.

نرم افزار کاهش حجم عکس

شما می‌توانید تصاویری که از محصولات مختلف برای فروشگاه اینترنتی خود تهیه می‌کنید، بهینه‌سازی کرده و به اندازه موردنظرتان برسانید. در ویدیوی زیر، در دو دقیقه نحوه‌ی نصب و استفاده از این نرم افزار را توضیح داده‌ایم.

کاهش حجم عکس در اندروید

اگر از گوشی موبایل برای مدیریت فروشگاه خود استفاده می‌کنید، اپلیکیشن مدیریت فروشگاه ساز سپهر به صورت خودکار حجم عکس های شما را کاهش می‌دهد و نیازی به نصب اپلیکیشن دیگری ندارید. اپ مدیریت سپهر را از بازار دانلود کنید. 

محمدرضا قاری

همین حالا فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید!