چطور خرید اینترنتی را به صفحه اینستاگرام اضافه کنید + پرداخت امن | تگ محصول

چطور خرید اینترنتی را به صفحه اینستاگرام اضافه کنید + پرداخت امن | تگ محصول
چهارشنبه 2 اسفند 1402

آخرین به‌روزرسانی: اسفند ماه 1402

 

آیا می‌توان به‌طور مستقیم از طریق اینستاگرام محصولات‌مان را بفروشیم و از اینستاگرام کسب در آمد کنیم؟ چگونه یک آنلاین شاپ موفق در اینستاگرام داشته باشیم ؟

برای فروش در اینستاگرام دو راه وجود دارد:

فعال‌سازی هریک از روش‌های ذکر شده، به روش خاصی انجام می‌شود که در ادامه به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

 

خرید اینترنتی از صفحه اینستاگرام با استفاده از استوری

یکی از راه های خرید در اینستاگرام خرید از طریق استوری است، این امکان در صفحه‌های اینستاگرامی که جدید ساخته می‌شوند، فعال نیست. برای فعال‌سازی آن، در صورتی‌که جزو کاربران فروشگاه‌ساز سپهر هستید، می‌توانید از طریق بخش پشتیبانی درخواست فعال‌سازی ارسال نمایید.

اگر هنوز عضو فروشگاه ساز سپهر نیستید می‌توانید همین الان فروشگاه خود را ایجاد کنید. یا اپلیکیشن فروشگاه ساز را از بازار دانلود کنید.

پس از فعال سازی درج لینک استوری در اینستاگرام می‌توانید برای هر کالا یک استوری گذاشته و آن‌را به صفحه‌ی خرید آن کالا وصل کنید. اما این کار یک مشکل دارد؛ فرض کنید شما در حال دیدن استوری‌های مختلف در اینستاگرام هستید که به استوری یک فروشگاه می‌رسید، مثلاً یک کفش آدیداس که مایلید خرید کنید. صفحه را بالا می‌کشید و وارد سایت فروشگاه می‌شوید، حالا باید کالا را به سبد خرید اضافه کنید، بعد عضو فروشگاه شوید، بعد آدرس وارد کنید و ... . فقط کافی است به‌طور اتفاقی صفحه‌ی استوری بسته شود، دوباره همه‌ی این کارها را باید انجام دهید.

کاربران معمولاً ترجیح می‌دهند ادامه‌ی استوری‌ها را ببینند و بعداً خرید کنند.

فروشگاه ساز سپهر برای این موضوع امکان خرید سریع را ابداع کرده است. کاربر اینستاگرامی به جای آن‌که وارد سایت شود، وارد یک صفحه‌ی خرید سریع، مانند شکل زیر می‌شود. در همان‌جا با وارد کردن نام و شماره موبایل می‌تواند سفارشش را ثبت کند. چیزی در حد 3 ثانیه! و دوباره به دیدن بقیه‌ی استوری‌ها ادامه می‌دهد.

 

فروش سریع از طریق استوری اینستاگرام

 

پس از ثبت سفارش یک پیامک برای مشتری ارسال می‌شود که حاوی لینکی است که با آن می‌تواند فرآیند سفارش را ادامه دهد. مدیر فروشگاه هم سفارش را تحویل گرفته و می‌تواند تلفنی آن را پیگیری کند.

طبق آماری وجود دارد، لینک خرید سریع تا 40 درصد سفارش‌های اینستاگرامی را افزایش می‌دهد.

چطور از امکان خرید سریع سپهر استفاده کنیم؟

  • برای محصول خود یک استوری بگذارید.

  • محصول را از طریق پنل مدیریت سپهر به فروشگاه اضافه کنید.

  • لینک خرید سریع را کپی کنید و در استوری قرار دهید.

 

از قسمت بالای صفحه برای پیوند کردن لینک ثبت سفارش استفاده نمایید. روی آیکون بزنید تا پنجره جدیدی برای قرار دادن لینک در استوری به نمایش درآید.

 

 

در این پنجره گزینه Web Link را انتخاب کرده تا امکان وارد کردن لینک برای شما فراهم شود.