۱۰ ویژگی یک اپلیکیشن ساز رایگان

۱۰ ویژگی یک اپلیکیشن ساز رایگان

تاریخ انتشار:
1398/08/04

با گسترش یافتن کسب و کارهای آنلاین ابزارهایی نیز برای راحتی کاربر و فروشنده شکل گرفتند. تا چند سال گذشته اگر قصد خرید از یک فروشگاه به صورت اینترنتی را داشتید، باید از لپ تاپ برای دسترسی به وب سایت استفاده می‌کردید اما با ورود گوش‌های هوشمند روش‌های آسان‌تری برای خرید اینترنتی به وجود آمد. اپلیکیشن های فروشگاهی نمونه‌ای از این ابزارها هستند. ممکن است در ابتدا تصور کنید برای طراحی یک اپ نیاز به زمان و یک فرد متخصص برای کدنویسی دارید اما با پیشرفت فناوری روش‌های جدیدی مانند اپلیکیشن ساز مورد استفاده قرار گرفتند. بسیاری از صاحبان و مدیران تمایل دارند قبل از معرفی نسخه اصلی اپ خود را با استفاده از اپلیکیشن ساز رایگان طراحی و مورد استفاده قرار دهند. شما نیز اگر قصد ساخت یک اپ رایگان را دارید، همراه ما باشید تا شما را با ویژگی‌های این اپلیکیشن‌ساز آشنا کنیم.

اپلیکیشن ساز رایگان چیست؟

همانطور که از نام اپلیکیشن ساز رایگان مشخص است این برنامه کاملا رایگان است و افراد می‌توانند بدون پرداخت کردن هزینه‌ای در کمترین زمان ممکن اپلیکیشن خود را در اختیار داشته باشند اما تعداد ویژگی‌ها و امکاناتی که دارد بسیار محدودتر از دیگر نسخه‌ها است.

ویژگی‌های استفاده از اپلیکیشن ساز رایگان

۱) ساخت اپلیکیشن بدون پرداخت هزینه

عدم پرداخت هزینه یکی از مهمترین دلایل برای استفاده از اپلیکیشن ساز رایگان است. با کمک این اپ می‌توانید تعدادی از قالب‌ها را به صورت رایگان در اختیار داشته باشید و از آن‌ها استفاده کنید.

۲) صرفه جویی در زمان

شاید یکی از مهمترین عواملی که افراد را از ساخت اپ برای کسب و کار خود منصرف می‌کند، وقت‌گیر بودن زمان آن است اما با استفاده از اپلیکیشن ساز رایگان و بدون نیاز به کدنویسی می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن اپ را طراحی کرد.

۳) در اختیار داشتن امکانات طراحی اپ

با استفاده از اپلیکیشن ساز رایگان می‌توانید بسیاری از امکاناتی که در یک اپلیکیشن‌ساز حرفه‌ای است را در اختیار داشته باشید و اپ خود را در یک محیط کاملا حرفه‌ای با قالب‌ها و ماژول‌های گوناگون طراحی کنید.

۴) ساخت اپلیکیشن برای پلتفرم‌های مختلف

یکی از ویژگی‌های یک اپلیکیشن ساز رایگان خوب توانایی طراحی اپ برای هر دو پلتفرم اندروید و ios است تا کاربر مجبور به خریداری یا استفاده از یک برنامه دیگر نشود.

۵) استفاده از فناوری‌های جدید

از دیگر خدمات و امکانات یک اپلیکیشن ساز رایگان می‌توان به استفاده از جدیدترین فناوری‌ها مانند اطلاع رسانی از طریق ایمیل یا پیامک، ویرایش کردن اطلاعات و … اشاره کرد.

۶) بهینه سازی اپلیکیشن

یک اپلیکیشن برای آنکه بتواند به کاربر خود معرفی شود نیاز به بهینه سازی و به روز رسانی دارد. از دیگر ویژگی‌های استفاده از اپلیکیشن ساز رایگان امکان بهینه سازی آن در App Store و Google Play است.

۷) طراحی اپلیکیشن با توجه به نیازهای صاحب کسب و کار

از دیگر ویژگی‌ها و مزیت‌ها استفاده از اپلیکیشن ساز رایگان طراحی محیط کاربری با توجه به نیازهای مدیر مانند نوع و سایز فونت، تصویر زمینه و رنگ‌بندی، آرم و لوگو اختصاصی و … است.

۸) امکان پرداخت آنلاین در اپلیکیشن

امکان پرداخت آنلاین یکی از مهمترین ویژگی‌های یک اپ فروشگاهی است. با فراهم کردن این ویژگی توسط اپلیکیشن ساز رایگان کاربران می‌توانند در کمترین زمان هزینه کالا خود را پرداخت کنند.

۹) محدود بودن زمان استفاده از اپ

از دیگر ویژگی‌های یک اپلیکیشن ساز رایگان، محدود بودن زمان استفاده از آن‌ها است. این برنامه‌ها زمان محدودی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند و فرد تنها در آن مدت می‌تواند از اپلیکیشن خود استفاده کند.

۱۰) ارتقا دادن به نسخه حرفه‌ای اپلیکیشن ساز

همانطور که گفتیم اپلیکیشن ساز رایگان زمان محدودی دارد و اگر بخواهید از این اپ به صورت سالانه استفاده کنید بهتر است آن را به نسخه‌های حرفه‌ای ارتقا دهید و از دیگر امکانات آن‌ها که بسیار بیشتر از نسخه رایگان هستند استفاده کنید.

کلام آخر

با فراگیر شدن تلفن‌های هوشمند و در دسترس بودن اینترنت استفاده از اپلیکیشن‌های فروشگاهی و دیگر اپ‌ها نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است. اپلیکیشن ساز رایگان با داشتن ویژگی‌های مناسب توانسته نیاز بسیاری از مدیران را برای طراحی یک اپ شخصی‌سازی شده برطرف کند. شما نیز اگر تجربه استفاده از این برنامه‌ها را دارید با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

راسا

همین حالا فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید!