8 نکته ی کوتاه و کاربردی برای موفقیت در بازاریابی وب سایت های اینترنتی

8 نکته ی کوتاه و کاربردی برای موفقیت در بازاریابی وب سایت های اینترنتی

تاریخ انتشار:
1392/11/30

نکات مهم و ساده ای هستند که با رعایت آنها بدون هیچ هزینه ای می توانید تعداد مشتریان و فروش خود را در فضای اینترنتی چندین برابر کنید . در زیر 8 عامل مهم برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی و طراحی وب سایت به صورت مختصر و کاربردی بیان شده است .

1- هدف نهایی را مشخص کنید.

درست است که در نهایت می خواهید کسب و کارتان را رونق دهید ولی این هدف خیلی کلی است. برای رسیدن به این هدف یک هدف جزیی تر مانند افزایش تعداد تماس های تلفنی،  افزایش تعداد فروش ، بیشتر کردن تبلیغات و... مشخص کنید . این اهداف باید با میزان رونق کسب کار شما رابطه ی مستقیم داشته باشد. تنظیم اهداف و تلاش برای رسیدن بسیار مهم است ولی ایجاد یک روند اندازه گیری برای اینکه هر لحظه بدانید در چه سطحی از دسترسی به هدف هستید هم به همان اندازه مهم است .

2- محتوای وب سایت خود را ارزیابی کنید.

محتوا مهمترین بخش وب سایت است پس ارزیابی کنید که وب سایت شما چه می گوید؟ آیا محتوای منحصر به فرد و مفیدی دارد ؟ آیا کاربران وقتی وب سایت شما را میبینند مطالب آن را یاد خواهند گرفت؟ چندوقت یکبار اطلاعات وب سایت خود را بروز می کنید؟ آیا وب سایت شما محتوای قابل خواندنی دارد؟ آیا محتوای سایت شما با اهدافتان همخوانی دارد؟

3-  تگ <title>.

عنوان یکی از مهمترین بخش های وب سایت شما و یکی از عوامل اصلی جذب کاربران محسوب می شود. به پنجره مرورگر خود را نگاه کنید. چه می بینید؟ آیا مطلب و صفحه ای که شما به دنبال آن هستید را توصیف می کند؟ آیا شامل کلمات کلیدی است که شما می خواهید کاربران بوسیله آن به وب سایت شما بپیوندند؟ اگر کسب و کار شما، محلی است، آیا حاوی کلمات کلیدی متناسب با جستجوی محلی شما هست مثلا اگر شما در کار طراحی معماری در شهر اصفهان هستید آیا کلمه ی اصفهان در عنوان شما وجود دارد ؟

4- ارزیابی و اندازه گیری .

وقتی نمی توانید ارزیابی و اندازه گیری درستی از وب سایت خود داشته باشید نمی توانید در این زمینه پیشرفت کنید. گوگل آنالایتیک حجم عظیمی از اطلاعات فوق العاده مفید را ارائه می دهد و یک ابزار بسیار عالی و رایگان است که ما آن را پیشنهاد می کنیم. همچنین می توانید آمار و لیست تماس های تلفنی را هم داشته باشید. مثلا اینکه در روز چه تماس های تلفنی داشته اید ؟چه کسانی تماس گرفته اند ؟ و یا این تماس چقدر طول کشیده است.  

5- امکان استفاده نیازمندیهای رایگان کسب و کار شهر شما

یکسری از سایت ها و کتابهایی به صورت رایگان و یا با هزینه های ناچیز وجود دارند ، که شما می توانید از آن استفاده کنید، فقط کافیست با صرف چند دقیقه زمان اطلاعات خود را وارد نمایید.

علاوه بر این، ما تبلیغات پولی را پیشنهاد نمی کنیم، شما می توانید با نیازمندیهای رایگان شروع کنید و روند پیشرفت خود را ببینید.  

6- رقبا را بررسی کنید.

وب سایت های رقبا را بازدید کنید و ببینید که آنها در این زمینه چه کارهایی انجام می دهند. کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار خود را جستجو کنید. این یک راه عالی برای به دست آوردن ایده در بازاریابی آنلاین شما می باشد.

7- پذیرفتن نقص های وب سایت .

بسیاری از صاحبان کسب و کار، وب سایت خود را دوست دارند و حاضر به تغییر آن نیستند، اما اولین قدم برای بهبود و پیشرفت وب سایت خود، پذیرفتن و اعتراف به کاستی های آن است.

8- وبلاگ نویسی

هر کسب و کاری، با وبلاگ نویسی منظم چیزی بدست می آورد. مزایای وبلاگ نویسی زیاد است ، اما در اینجا چند مزیت وبلاگ نویسی جهت کسب و کار ذکر شده است :

الف )دیده شدن  

ب) ایجاد یک فرصت خوب برای شروع گفت و گو با مشتری در نظرات

پ) هرپست وبلاگ فرصت مناسبی برای  SEO   است

ت) در گوگل ، تازه ترین محتوا برابر است با بهترین وب سایت

** برای آگاهی بیشتر راجع به بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو سئوSEO میتوانید از صفحه مربوط به سئو در همین سایت دیدن کنید و یا کتاب راهنمای سئو را رایگان دانلود و مطالعه فرمایید.

منبع : http://sporkmarketing.com/10-small-business-internet-marketing-tips/

همین حالا فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید!