3 راه جادویی برای کسب بیشترین نظر در وبلاگ

3 راه جادویی برای کسب بیشترین نظر در وبلاگ

تاریخ انتشار:
1392/10/03

 

این مهم است که به طور مداوم به ارسال و افزودن مطالب جدید در وبلاگ خود اقدام کنید، اما کلید موفقیت آن یک چیز دیگر است : تعامل

تعامل یعنی ایجاد ارتباط موثر با مخاطبان به صورتی که  سبب برقراری و شروع ارتباط مستقیم با شما شود، مطمئنا ارتباط مستقیم می تواند به فروش بیشترکمک کند. . یکی از بهترین راه ها جهت ایجاد این تعامل، گذاشتن بخش ارسال نظرات در وبلاگ ها است . تا مخاطب بتواند به صورت مستقیم نظر خود را در مورد مطلب شما ارسال کند .

آیا تا به حال به وبلاگی مراجعه کرده اید که مانند یک شهرمتروکه به نظر برسد: نه نظری، نه لایکی، نه تویتی؟ شاید با این توصیف ها شما یاد وبلاگ خودتان بیفتید؟! 

در اینجا سه راه ساده برای گرفتن نظرات خوانندگان در وبلاگ عنوان می شود :

1- موضع خود را مشخص کنید .

مطالب خسته کننده همیشه باعث از دست دادن نظرات می شود. شما باید موضع وبلاگ خود را تعیین کنید. از این نترسید که با منتشر کردن مطالب و عقاید خود ممکن است تصوری که همکاران  یا دوستان از شما دارند تغییر کند یا اینکه بخواهید مطالبی که کمی جنجالی به نظرمی رسند را سانسور کنید . نظراتی که ارائه می دهید ممکن است برای بعضی افراد عجیب به نظر برسد اما شما با قاطعیت عقاید خود را بیان کنید. سپس از خوانندگان بپرسید که با آن موافقند؟

کسانی که با شما موافقند بزرگترین حامیان شما خواهند بود و بیشترین نظرات را خواهند گذاشت. همچنین کسانی که با شما مخالفند را وادار می کند تا در بخش نظرات شما عقیده ی خود را بیان کنند . و در صورتی که مطلب شما سنجیده نوشته شده باشد، کسانی هم که اهل مشارکت و تعامل نیستند نیز از خواندن یک گفتگوی بافکر و سنجیده لذت خواهند برد.  

2- پرسیدن سوال از خوانندگان

تقریبا هر دو هفته یک بار، یک سوال یا درخواست از خوانندگان داشته باشید و از آنها بخواهید که در بخش نظرات به آن پاسخ دهند . در اینجا چند نمونه از سوالاتی که می توان مطرح کرد بیان شده است:

  • دوست دارید بیشتر حول چه موضوعاتی مطلب نوشته شود؟
  • من قصد دارم با یک کارشناس مصاحبه کنم. می خواهید از او چه سئوالاتی پرسیده شود؟
  • اگر در یک جزیره تنها باشید و فقط بتوانید یک کتاب را انتخاب کرده و بخوانید، دوست دارید چه کتابی باشد؟

شما از تعداد زیاد کامنت هایی که از پست های شبیه به این می گیرید شگفت زده خواهید شد. اگر کاربران حتی یکبار در اینگونه پست ها نظر بدهند، شانس بیشتری هست که در آینده نیز مخاطب اصلی شما باشند و وبلاگ شما را پیگیری کنند. بعضی از افراد احتیاج به یک تلنگر دارند تا این ارتباط و تعامل را شروع کرده و ادامه دهند. با اولین کامنت این امر اتفاق می افتد.

3- تشکر از نظرات  

هنگامی که نظری دریافت کردید، به آن اهمیت دهید و سعی کنید آن را پرورش دهید. ساده ترین راه برای انجام این کار، دادن پاسخ ساده به نظرات است .

اگر کسی می گوید : "مقاله ای که نوشته اید خوب است " شما سریعا از او به خاطر حمایت و تاییدی که کرده تشکر کنید. هیچ چیزی بدتر از این نیست که این نظرات نادیده گرفته شود ، یک تشکر کوتاه وقتی از شما نمی گیرد .

ممکن است کمی طول بکشد تا وب سایت شما نظراتی دریافت کند، نگران نباشید، کمی زمان می برد تا وبلاگ شما، نظردهنده های ثابتی پیدا کند .شاید خیلی دیر متوجه افزایش کاربرانتان شوید ولی در صورتی که موارد بالا را رعایت کرده باشید مطمئن باشید که کاربران وب سایت یا وبلاگ شما به تدریج در حال افزایش هستند و به زودی  معجزه اتفاق می افتد.

چطور یک مطلب خوب برای وبلاگ بنویسیم؟ یا 7 فرمان طلایی که من همیشه در نوشتن وبلاگم استفاده می کنم

منبع

همین حالا فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید!