پیشی گرفتن درآمد خدمات ابری گوگل

پیشی گرفتن درآمد خدمات ابری گوگل

تاریخ انتشار:
1394/08/30

گوگل از ابتدای کارش تا به امروز همواره در بازارهای نوپا حضور یافته و سعی کرده با استراتژی هایی متفاوت سهم بزرگی از این بازارها را به دست آورد. اهالی مانتین ویو اولین موفقیت شان را در زمینه ی جستجو های اینترنتی و ابداع موتور جستجویی کاملاً کاربردی به دست آوردند، بعد در عرصه ی تلفن های هوشمند به پیروزی رسیدند و اکنون ظاهراً هدف بعدی آنها تصاحب بازار خدمات ابری است.

در همین راستا امروز و طی کنفرانس «Structure» که در شهر سان فرانسیسکو برگزار شده Urs Hölze، معاون ارشد واحد زیر ساخت های فنی گوگل، اعلام نموده که پیش بینی می کند تا سال ۲۰۲۰ درآمد سرویس های کلاود کمپانی متبوعش از درآمدی که به وسیله پلتفرم تبلیغاتی آن به دست می آید پیشی بگیرد و بدین ترتیب مانتین ویویی ها به عنوان یک شرکت پیشرو در عرصه ی خدمات ابری شناخته شوند.

ناگفته نماند سرویس های ابری گوگل همانند «درایو» کاربران و هواداران بسیاری دارند، اما به دست آوردن سهم بزرگی از بازار خدمات ابری و بدل شدن به اولین برند این رقابت با چالش های بزرگی مواجه است.

مایکروسافت با پلتفرم آژور خود و آمازون با سرویس های مبتنی بر وب ابری اش غول های این روزهای دنیای کلاود به حساب می آیند. این نکته ایست که Hölze هم از آن غافل نبوده و در دفاع از وضعیت موجود به آغاز رقابت اندروید با سایر پلتفرم های موبایلی اشاره می کند و می گوید هم اکنون در نقطه ای ایستاده ایم که روزگاری اندروید ایستاده بود؛ آیفون پیش از ما وارد میدان شده بود ولی حالا اندروید بیشترین کاربران را در سطح جهان دارد.

او می افزاید گوگل همواره بهترین استفاده را از منابع و زیر ساخت هایش برده و با به کارگیری مطلوب آنها سرویس هایی ارزان تر و کاربردی تر عرضه نموده که در نهایت این روند سبب شده کاربران بیشتری جذب خدماتش گردند. حال باید منتظر ماند و دید آیا پیش بینی های صورت گرفته به واقعیت خواهند پیوست و اهالی مانتین ویو بر مایکروسافت و آمازون برتری خواهند یافت یا خیر؟

 

منبع: دیجیاتو

دیجیاتو

همین حالا فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید!