دانلود رایگان کتاب راهنمای موفقیت در گوگل

دانلود رایگان کتاب راهنمای موفقیت در گوگل

تاریخ انتشار:
1394/11/19

فرض کنید با کیفیت ترین اجناس را با کمترین قیمت در یک فروشگاه ارائه می کنید، فروشگاه شما شیک ترین دکور را دارد و قوی ترین فروشندگان را استخدام کرده اید. همه چیز آماده است تا شما میلیاردر شوید به جز یک چیز! شما فروشگاه را در وسط کویر راه اندازی کرده اید، در نتیجه هیچ بازدیدکننده ای به فروشگاه شما نمی آید تا چیزی خرید کند.

یکی از بزرگترین مشکلات فروشگاه های اینترنتی و وب سایت هایی که هر روز با آن مواجه می شویم همین است. بهترین امکانات ( در حد دیجی کالا :) ) قیمت های رقابتی و هزاران ترفند دیگر که مدیر فروشگاه به کار گرفته اما غافل از اینکه تعداد بازدید کنندگان وب سایتش کمتر از تعداد انگشتان دست است. و تمام معجزه ی اینترنت وقتی اتفاق می افتد که صدها هزار نفر به وب سایت شما مراجعه نمایند.

برای افزایش بازدید کننده راه های زیادی هست. مثلا تبلیغات، که اگر چه راه مفیدی است ولی هم هزینه ی زیادی دارد و هم باید مداوم باشد و با قطع تبلیغات دوباره به وضع قبلی برمیگردیم.

اما راه دیگر استفاده از گوگل است. بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر (سئو SEO) مجموعه کارهایی است که شما در وب سایت خود انجام می دهید تا وب سایت شما برای کلمات کلیدی خاصی در صفحه ی اول گوگل قرار گیرد. اگر تبلیغات مانند آن بود که یک بیلبورد در شهر نصب کنید و به مردم اطلاع دهید که در کویر یک فروشگاه مثلا موبایل افتتاح شده که نصف قیمت بازار به شما خدمات می دهد. سئو مانند آن است که کل فروشگاه خود را یکجا به پاساژ علاالدین منتقل کنید. جایی که هزاران نفر در روز به آن مراجعه می کنند فقط برای خرید موبایل.

متاسفانه در تماس هایی که با کاربران سپهر داشتیم متوجه شدیم سطح اطلاعات کاربران سپهر در این زمینه بسیار پایین و گاها بر اساس اطلاعات غلط یا شایعات است. در نتیجه آستین ها را بالازدیم و یک کتاب آموزشی در این زمینه آماده کردیم. در این کتاب سعی کردیم چند نکته را رعایت کنیم تا شما بتوانید از کتاب بهترین استفاده را ببرید:

 

  • سر شما بسیار شلوغ است در نتیجه مطالب تا جای ممکن خلاصه و تیتر وار است.
  • شما یک برنامه نویس کامپیوتر نیستید، در نتیجه مثال ها به شکلی است که با هر سطح اطلاعات کامپیوتر موضوع را متوجه شوید.
  • شما مشتاقید هرچه سریعتر در صفحات اول گوگل باشید، در نتیجه قدم های عملی و سریع برای بهبود رتبه ی سایت شما آورده شده است.

البته گفتن این نکته هم خالی از لطف نیست که خیلی از کارهایی که در این کتاب آمده به صورت اتوماتیک توسط خود سیستم رایانش ابری سپهر انجام می شود ولی خواندن این کتاب را به هرکسی که یک وبلاگ شخصی تا یک فروشگاه اینترنتی بزرگ دارد پیشنهاد می کنیم.

 

برای دانلود کتاب "چند قدم تا صفحه ی اول گوگل" کلیک کنید.

 

نوید کوهی

همین حالا فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید!