آموزش ساخت شناسه در ایرنیک

آموزش ساخت شناسه در ایرنیک

تاریخ انتشار:
1400/12/23

 

آموزش ساخت شناسه در ایرنیک

قبل از ثبت دامنه IR ابتدا لازم است که یک شناسه در ایرنیک(مرکز ثبت دامنه در ایران)، ثبت کرده باشید  و از شناسه در مراحل ثبت دامین استفاده کنید.

جهت ثبت نام و دریافت شناسه ، ابتدا وارد سایت ایرنیک شوید : http://www.nic.ir

در این صفحه بر روی گزینه “ساختن شناسه کاربری“کلیک کنید.

ساخت شناسه کاربری در ایرنیک

مرحله اول : انتخاب نوع شناسه

با توجه به اینکه دامنه مورد نظر برای

  • شخص حقیقی
  • شرکت، مؤسسه یا نهاد غیردولتی
  • وزارتخانه، سازمان یا شرکت دولتی
  • مرکز آموزشی و پژوهشی
  • شناسه‌ی محدود

استفاده خواهد شد، نوع شناسه را انتخاب و بر روی کلید“تکمیل فرم و دریافت شناسه“ کلیک کنید.

توجه داشته باشید در این مرحله باید حتما نوع شناسه را صحیح انتخاب کنید در غیر این صورت ایرنیک از ثبت دامنه جلوگیری می‌کند.

 مرحله دوم : وارد کردن مشخصات شناسه

 پس از انتخاب نوع شناسه، در صفحه “وارد کردن مشخصات شناسه“  تمام فیلدهایی که با علامت * مشخص شده است را با دقت بالا پر کنید .

    سپس در فیلد پست الکترونیکی آدرس ایمیل فعال خود را با دقت،  کامل کنید و توجه داشته باشید در مراحل بعدی جهت احراز هویت یک ایمیل به آدرس ایمیل شما که در این مرحله وارد می کنید ارسال می شود، پس آدرس ایمیل خود را با دقت بالا در این مرحله وارد کنید.

نکته بسیار مهم : در ثبت نام و نام خانوادگی رعایت پیشوند و پسوند فامیل ضروری است و حتما باید اعمال شود.

توجه داشته باشید که  نام شما، ایمیل، شماره ملی و همچنین سوال شخصی برای ایرنیک بسیار مهم می‌باشد.

ایجاد اکانت ایرنیک

 تایید آدرس ایمیل ایرنیک

وارد کردن مشخصات شناسه

از قسمت رابط های مجاز گزینه “آزاد برای نمایندگان فروش“ را انتخاب کنید تا فروشگاه ساز سپهر بتواند دامنه را برای شما ثبت کند، در پایان بر روی کلید “بازنگری“ کلیک کنید.

 مرحله سوم: بازنگری و امضا

ایجاد اکانت ایرنیک

لطفا ابتدا قوانین ثبت نام در ایرنیک و دریافت شناسه را با دقت مطالعه فرمایید و سپس از قسمت نام کامل سازنده شناسه( نام و نام خانوادگی  ) خود را به صورت انگلیسی وارد کنید و بر روی دکمه “موافقم، دریافت شناسه“کلیک فرمایید.

مرحله چهارم : ساخت شناسه

در این  صفحه “شناسه ایرنیک منحصر به فرد“ شما نمایش داده خواهد شد.

همچنین توجه داشته باشید که نام کاربری و رمز عبور در ایرنیک برای شما ارسال خواهد شد.ضمنا در صورت نیاز به ارسال مدارک، ایرنیک از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد کرد. 

نکته بسیار مهم : به یاد داشته باشید که در این مرحله کار شما به پایان نرسیده است و در ادامه ایرنیک برای شما یک ایمیل می فرستد که بسیار حائز اهمیت است.

ایجاد اکانت ایرنیک

 

ورود به سامانه ایرنیک : 

پس از ساخت شناسه کاربری ایمیلی از طرف ایرنیک شامل نام کاربری و رمز عبور برای شما ارسال خواهد شد. پس از کلیک بر روی “Login”  وارد صفحه ای برای تغییر رمز عبور می‌شوید.

 

ایجاد اکانت ایرنیک

در این مرحله لازم است که رمز عبور جدید تعیین شود. شناسه یا آدرس ایمیل خود را به همراه رمز عبور جدید وارد نمایید و سپس بر روی دکمه “نشاندن گذرواژه“ کلیک کنید.

تغییر پسورد ایرنیک
پس از کلیک بر روی  نشاندن گذرواژه  وارد صفحه “ورود به سامانه” می‌شوید.

 ورود به سامانه ایرنیک
هنگامی که پیغام "جایگزینی گذرواژه با موفقیت انجام شد" را مشاهده کردید شناسه کاربری ایرنیک شما فعال شده است و قابل استفاده می باشد.

نکته مهم : در حفظ و نگهداری از مشخصات شناسه ایرنیک و رمز عبور آن بسیار احتیاط کنید، شناسه ایرنیک تنها راه دسترسی شما به کنترل پنل مدیریت دامنه های ir شماست و بنابراین مشخصات شناسه ایرنیک خود را به ویژه رمزعبور و سوال و پاسخ محرمانه را باید در یک محل امن برای همیشه نگهداری کنید.

 

سحر مهدوی

همین حالا فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید!