جدیدترین امکان فروشگاهی اینستاگرام

جدیدترین امکان فروشگاهی اینستاگرام
چهارشنبه 4 بهمن 1402

در عصری که ما در آن زندگی می کنیم هر روز تجارت آنلاین رونق بیشتری پیدا می کند و از این رو اینستاگرام نیز برای پیوستن به دنیای سود آور تجارت آنلاین از امکان جدیدی رو نمایی کرده است. پس از معرفی و عرضه ی  امکان "تگ کالا" در اینستاگرام و فروشگاهی شدن صفحه های تجاری و بازخور خوب با بیش از 130 میلیون کلیک بر روی برچسب های کالا در ماه، حالا امکان خرید درون اینستاگرام بدون نیاز به انتقال به وبسایت فروشگاهی ایجاد شده است. درحال حاضر این امکان برای تعدادی از برند های معتبر آمریکایی از جمله: Adidas @adidaswomen & @adidasoriginals ؛ Nike @niketraining & @nikewomen؛ Zara @zara فعال شده است.

با اضافه شدن این امکان دوره ی جدید و متفاوتی از تعاملات خریدار و فروشنده آغاز می شود. اگر شما هم می خواهید نام و برند شما دهه ها وجود داشته باشد لازم است که از طریق شبکه ها و رسانه های اجتماعی خود را به کاربران این شبکه ها به خصوص اینستاگرام معرفی کنید و از محبوبیت و شهرت این اپلیکیشن برای افزایش شهرت و نام تجاری خود استفاده کنید. تنها ایجاد  فروشگاه اینترنتی راه موفقیت را برای شما باز نمی کند بلکه شما باید تمامی کانال ها و راه های فروش و معرفی خود را به کار ببرید تا بتوانید به عنوان یک فروشگاه اینترنتی معتبر در دنیای تجارت آنلاین شناخته شوید.

امکان خرید مستقیم ( Checkout) اینستاگرام چگونه کار می کند؟

خرید مستقیم کالا در اینستاگرام

با لمس تصویر کالا یا کالاها برچسب های خرید نمایش داده می شود که با لمس برچسب خرید به صفحه ی خرید کالا منتقل می شوید. در این صفحه می توانید سایز و مدل (رنگ) کالای خود را انتخاب کنید و با لمس دکمه ی "Chechkout on Instagram" به صفحه ی بعد که صورت حساب و نوع ارسال را به شما نشان می دهد منتقل شوید و با لمس دکمه ی "Place your order" کالای مورد نظر را سفارش دهید. با ثبت درخواست برای مدیر فروشگاه و پس از ارسال کالا نیز برای خریدار نوتیفیکیشن ارسال می شود.

اضافه شدن امکان خرید مستقیم در اینستاگرام چه تغییراتی در دنیای تجارت آنلاین ایجاد می کند؟ مزایای امکان فروشگاهی درون اینستاگرام چیست؟

  1. با اضافه شدن این امکان تعداد فالوور های (دنبال کننده های) صفحه های فروشگاهی در اینستاگرام اهمیت بیشتری در اعتبار آن صفحه و در نتیجه جلب اعتماد مشتری خواهد داشت.
  2. می توانید فالوورهای خود را دسته بندی کنید و برای مشتری های قدیمی تر تخفیف و مزایایی در نظر بگیرید تا بیشتر به خرید از فروشگاه اینترنتی شما ترغیب شوند و یا شما را به دوستان خود معرفی کنند و از امتیاز هایی که برای آن ها در نظر گرفته اید استفاده کنند.
  3. با اضافه شدن این امکان نقش و تاثیر اینفلوئنسرها (بازاریابی تاثیر گذار)  بیشتر خواهد شد چرا که مشتریان قادر خواهند بود به طور مستقیم از خود اینفلوئنسرها خرید را انجام دهند.
  4. به کمک این امکان مراحل ثبت سفارش در اینستاگرام  ساده تر و کوتاه تر خواهد بود که در نتیجه ی آن فروش شما از طریق اینستاگرام افزایش خواهد یافت.
  5. این امکان به کمک PAYPAL ایجاد شده است و احتمال می رود پروژه ی بعدی آن ها ایجاد بازارچه ی اینترنتی باشد تا در دنیای تجارت آنلاین به رقابت با بازارچه های اینترنتی مثل آمازون بپردازد. سرعت زیاد رشد تجارت الکترونیک و پیشرفت روز افزون آن باعث این شده است که اینستاگرام سرعت خود را در ایجاد امکانات جدید  برای رسیدن به این بازار زیاد کند.
  6. با وجود همکاری اینستاگرام با PAYPAL ابهاماتی وجود دارد که این امکان برای کشوری به جز آمریکا فعال بشود ولی باید در نظر داشت که بایست به محض به دست آوردن دسترسی به امکانات بروز این اپلیکیشن از آن استفاده کرد تا از گردونه ی رقابت تجارت آنلاین عقب نماند.

اگر شما هنوز به دنیای تجارت آنلاین قدم نگذاشته اید همین الان اولین قدم را بردارید.

 

پرسش و پاسخ
سوالی برای پرسیدن دارید ؟!
نویسنده
authorمحمد قنبری
کلیدواژهfeatures
دیدگاه‌ها
مقالات مرتبط
چطور محصولات‌مان را در سایت ترب بفروشیم؟ ثبت‌نام پنل ترب فروشندگان + تصویر

چطور محصولات‌مان را در سایت ترب بفروشیم؟ ثبت‌نام پنل ترب فروشندگان + تصویر

نحوه ثبت‌نام در سایت پنل فرونشدگان ترب از صفر تا صد همراه با تصویر به صورت گام به گام و ترفند های فروش بیشتر در سایت ترب
✍🏻 محمدرضا قاری
چطور نوسان های قیمت را در فروشگاه اینترنتی خود مدیریت کنم؟

چطور نوسان های قیمت را در فروشگاه اینترنتی خود مدیریت کنم؟

در این مقاله ابتدا با راهکار های سپهر برای اعلام قیمت آشنا می شوید. سپس در ادامه چند راهکار جالب برای تغییر و بروز رسانی قیمت کالا ها به صورت دسته ای و گروهی به شما معرفی خواهد شد. (مطالعه در 3 دقیقه)
✍🏻 محمد قنبری

برای شروع یک کسب و کار رویایی آماده اید؟

هنوز شک دارید! برای مشاوره تماس بگیرید:۰۲۱-۴۷۶۲۳۰۳۰