اهمیت طراحی سوپر مارکت اینترنتی چیست؟

اهمیت طراحی سوپر مارکت اینترنتی چیست؟

تاریخ انتشار:
1398/08/28

مطمئنا نشستن پشت سیستم و سفارش دادن کالا بسیار آسان‌تر از مراجعه حضوری به فروشگاه و خرید است به همین دلیل است که کسب و کارهای آنلاین در چند سال اخیر به رشد خوبی رسیده‌اند و توانسته‌اند جایگزین کسب و کارهای سنتی شوند. یکی از جدیدترین مشاغلی که به تازگی وارد حوزه فروش آنلاین شده است، سوپر مارکت‌ها هستند که توانسته‌اند در مدت زمان کوتاه به رشد خوبی برسند. اما برای طراحی سوپر مارکت اینترنتی چه نکاتی مهم است و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟ شما نیز اگر قصد راه‌اندازی یک سایت یا یک اپلیکیشن برای سوپر مارکت خود یا سوپر مارکت‌های دیگر را دارید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

طراحی سوپر مارکت اینترنتی

سفارش دادن اینترنتی و ارسال محصولات شاید تا چند سال گذشته کاری غیر مرسوم و غیر قابل انجام بوده است اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن استفاده از اینترنت، در هر نقطه‌ای این کار نه تنها عجیب نیست بلکه به سرعت نیز در حال پیشرفت است به همین دلیل است که بسیاری از کسب و کارها در حال راه‌اندازی یک سایت یا اپ فروشگاهی برای محصولات و خدمات‌شان هستند. طراحی سوپر مارکت اینترنتی در قالب‌های اپ و سایت نیز در چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته است و صاحبان این مشاغل را ملزم به طراحی و ساخت آن‌ها کرده است.

طراحی وب سایت سوپر مارکت اینترنتی

طراحی سوپر مارکت اینترنتی در پلتفرم‌های مختلفی بر اساس نوع کاربردی که برای مشتری دارد، انجام می‌شود. یکی از پلتفر‌های طراحی سوپر مارکت آنلاین، وب‌سایت است. با کمک یک وب سایت فروشگاهی می‌توانید تمام کالا‌ها را برای مشتریان خود تعریف کنید و پس از اتمام خرید صورتحساب را در اختیار آن‌ها قرار دهید. از دیگر مزیت‌های استفاده از سوپر مارکت اینترنتی می‌توان به عدم نیاز به فروشنده و انبارهای متعدد در هر منطقه اشاره کرد. برای طراحی یک وب‌سایت فروشگاهی می‌توانید از قالب‌ها و ماژول‌های آماده فروشگاه ساز سپهر کمک بگیرید.

طراحی اپلیکیشن سوپر مارکت اینترنتی

امروزه به واسطه فراگیر شدن استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند بیشتر نرم‌افزارها و برنامه‌ها برای آن‌ها ساخته می‌شوند چرا که خرید کردن از پشت تلفن همراه بسیار آسان‌تر از روشن کردن سیستم است. اپلیکیشن‌‌های فروشگاهی از دیگر پلتفرم‌هایی هستند که برای طراحی سوپر مارکت اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کار با کمک اپلیکیشن فروشگاهی سپهر به راحتی امکان پذیر است و می‌توان اپ را در هر یک از غالب‌های اندروید، ios و اپ ویندوز طراحی و در اختیار مشتریان قرار داد.

مزایای استفاده از سوپر مارکت اینترنتی

پوشش منطقه با کمک GPS 
در اختیار داشتن فروشندگان و انبارهای مختلف در هر منطقه
معرفی کالا به کمک عکس و توضیحات مانند وزن، تاریخ مصرف و …
ارسال محصولات در زمان مشخص
در نظر گرفتن تخفیف برای مشتریان
تحویل صورتحساب به مشتری

سخن آخر

طراحی سوپر مارکت اینترنتی در چند دهه اخیر با پیشرفت قابل توجهی همراه بوده است. ساخت یک فروشگاه شاید در ابتدا به دلیل کدنویسی کمی دشوار باشد اما به کمک سایت‌ها و اپلیکیشن سازه‌های فروشگاهی این فرآیند به سادگی قابل اجرا است. شما نیز اگر تجربه ساخت یک سوپرمارکت آنلاین را داشته‌اید با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

راسا

همین حالا فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید!