جدیدترین امکان فروشگاهی اینستاگرام

   نویسنده: محمد قنبری
1398/02/16
پس از ایجاد امکان فروشگاهی ایسنتاگرام در ماه های اخیر و استقبال کاربران و فروشگاه های اینترنتی از این امکان، از امکانی جدید به اسم " Checkout" رو نمایی شد. این ابزار این امکان را به کاربر می دهد تا بدون ترک اینستاگرام و انتقال به سایت فروشگاهی،کالا را خریداری کند. (مطالعه در 4 دقیقه)

 

به اشتراک بگذارید: 
 

در عصری که ما در آن زندگی می کنیم هر روز تجارت آنلاین رونق بیشتری پیدا می کند و از این رو اینستاگرام نیز برای پیوستن به دنیای سود آور تجارت آنلاین از امکان جدیدی رو نمایی کرده است. پس از معرفی و عرضه ی  امکان "تگ کالا" در اینستاگرام و فروشگاهی شدن صفحه های تجاری و بازخور خوب با بیش از 130 میلیون کلیک بر روی برچسب های کالا در ماه، حالا امکان خرید درون اینستاگرام بدون نیاز به انتقال به وبسایت فروشگاهی ایجاد شده است. درحال حاضر این امکان برای تعدادی از برند های معتبر آمریکایی از جمله: Adidas @adidaswomen & @adidasoriginals ؛ Nike @niketraining & @nikewomen؛ Zara @zara فعال شده است.

با اضافه شدن این امکان دوره ی جدید و متفاوتی از تعاملات خریدار و فروشنده آغاز می شود. اگر شما هم می خواهید نام و برند شما دهه ها وجود داشته باشد لازم است که از طریق شبکه ها و رسانه های اجتماعی خود را به کاربران این شبکه ها به خصوص اینستاگرام معرفی کنید و از محبوبیت و شهرت این اپلیکیشن برای افزایش شهرت و نام تجاری خود استفاده کنید. تنها ایجاد  فروشگاه اینترنتی راه موفقیت را برای شما باز نمی کند بلکه شما باید تمامی کانال ها و راه های فروش و معرفی خود را به کار ببرید تا بتوانید به عنوان یک فروشگاه اینترنتی معتبر در دنیای تجارت آنلاین شناخته شوید.

امکان خرید مستقیم ( Checkout) اینستاگرام چگونه کار می کند؟

خرید مستقیم کالا در اینستاگرام

با لمس تصویر کالا یا کالاها برچسب های خرید نمایش داده می شود که با لمس برچسب خرید به صفحه ی خرید کالا منتقل می شوید. در این صفحه می توانید سایز و مدل (رنگ) کالای خود را انتخاب کنید و با لمس دکمه ی "Chechkout on Instagram" به صفحه ی بعد که صورت حساب و نوع ارسال را به شما نشان می دهد منتقل شوید و با لمس دکمه ی "Place your order" کالای مورد نظر را سفارش دهید. با ثبت درخواست برای مدیر فروشگاه و پس از ارسال کالا نیز برای خریدار نوتیفیکیشن ارسال می شود.

اضافه شدن امکان خرید مستقیم در اینستاگرام چه تغییراتی در دنیای تجارت آنلاین ایجاد می کند؟ مزایای امکان فروشگاهی درون اینستاگرام چیست؟

 1. با اضافه شدن این امکان تعداد فالوور های (دنبال کننده های) صفحه های فروشگاهی در اینستاگرام اهمیت بیشتری در اعتبار آن صفحه و در نتیجه جلب اعتماد مشتری خواهد داشت.
 2. می توانید فالوورهای خود را دسته بندی کنید و برای مشتری های قدیمی تر تخفیف و مزایایی در نظر بگیرید تا بیشتر به خرید از فروشگاه اینترنتی شما ترغیب شوند و یا شما را به دوستان خود معرفی کنند و از امتیاز هایی که برای آن ها در نظر گرفته اید استفاده کنند.
 3. با اضافه شدن این امکان نقش و تاثیر اینفلوئنسرها (بازاریابی تاثیر گذار)  بیشتر خواهد شد چرا که مشتریان قادر خواهند بود به طور مستقیم از خود اینفلوئنسرها خرید را انجام دهند.
 4. به کمک این امکان مراحل ثبت سفارش در اینستاگرام  ساده تر و کوتاه تر خواهد بود که در نتیجه ی آن فروش شما از طریق اینستاگرام افزایش خواهد یافت.
 5. این امکان به کمک PAYPAL ایجاد شده است و احتمال می رود پروژه ی بعدی آن ها ایجاد بازارچه ی اینترنتی باشد تا در دنیای تجارت آنلاین به رقابت با بازارچه های اینترنتی مثل آمازون بپردازد. سرعت زیاد رشد تجارت الکترونیک و پیشرفت روز افزون آن باعث این شده است که اینستاگرام سرعت خود را در ایجاد امکانات جدید  برای رسیدن به این بازار زیاد کند.
 6. با وجود همکاری اینستاگرام با PAYPAL ابهاماتی وجود دارد که این امکان برای کشوری به جز آمریکا فعال بشود ولی باید در نظر داشت که بایست به محض به دست آوردن دسترسی به امکانات بروز این اپلیکیشن از آن استفاده کرد تا از گردونه ی رقابت تجارت آنلاین عقب نماند.

اگر شما هنوز به دنیای تجارت آنلاین قدم نگذاشته اید همین الان اولین قدم را بردارید.

 

چطور نوسان های قیمت را در فروشگاه اینترنتی خود مدیریت کنم؟

   نویسنده: محمد قنبری
1398/02/30
در این مقاله ابتدا با راهکار های سپهر برای اعلام قیمت آشنا می شوید. سپس در ادامه چند راهکار جالب برای تغییر و بروز رسانی قیمت کالا ها به صورت دسته ای و گروهی به شما معرفی خواهد شد. (مطالعه در 3 دقیقه)

 

به اشتراک بگذارید: 
 

در بازار فعلی چندین ماه است که نوسان قیمت صنایع و بازارها را تحت تاثیر خود قرار داده و نگرانی هایی در رابطه با بروزرسانی قیمت و اعلام قیمت های جدید به مشتریان به وجود آورده است.  برای  فروشگاه های اینترنتی این نوسانات روزانه ی قیمت باعث وقت گیر شدن این بروزرسانی ها شده است. که هرچه تعداد کالاهای این فروشگاه ها بیشتر باشد؛ بروز رسانی آن طاقت فرساتر خواهد بود.

در سپهر ما برای مدیریت تغییر قیمت و اعلام قیمت های جدید راهکارهایی جالب و کاربردی داریم که در زمان شما صرفه جویی می کند 

 1. اعلام قیمت به مشتریان: برای اعلام قیمت ها به مشتریان ربات تلگرام اعلام قیمت و اپلیکیشن اعلام قیمت در نظر گرفته شده است. امکان ها و مزایای ربات تلگرام و اپلیکیشن اعلام قیمت به شرح زیر است. 
  • تاریخ آخرین بروزرسانی قیمت ها مشخص خواهد بود تا مشتریان شما بتوانند تشخیص بدهند که قیمت نمایش داده شده مربوط به چه تاریخی است و قیمت حال حاظر آن چقدر است.اپلیکیشن بروزرسانی قیمت
  • امکان مشاهده ی نمودار نوسان قیمت قابل مشاهده است تا مشتریان شما از روند کاهش یا افزایش قیمت آگاه شوند.نمودار قیمت محصول
  • امکان ارسال نوتیفیکیشن از طریق اپلیکیشن به شما این امکان را می دهد که در صورت بروز رسانی قیمت ها  برای مشتریان خود نوتیفیکیشن ارسال کنید که "قیمت ها بروز شد!".ارسال نوتیفیکیشن اپلیکیشن فروشگاهی
 2. مدیریت تغییر قیمت: برای مدیریت تغییر قیمت سه راهکار متفاوت و کاربردی برای کسب و کار های گوناگون داریم.
  • بروز رسانی دسته ای: با انتخاب کالاهایی که قصد بروز رسانی قیمت آن ها را دارید می توانید قیمت آن ها را به صورت درصدی و یا به یک مقدار ثابت افزایش و یا کاهش دهید.تغییر گروهی قیمت
  • تغییر قیمت دلاری: اگر کالاهای شما وارداتی هستند و یا قیمت ریالی آن به قیمت دلاری وابسته است می توانید با تعریف قیمت دلاری برای کالای خود و سپس تنها با  بروزرسانی قیمت دلار، به راحتی قیمت تمامی کالاهای خود را بروز رسانی کنید تا قیمت ریالی جدید را نمایش دهد.قیمت دلاری کالا
  • بروزرسانی قیمت ها از طریق اکسل: شما به راحتی می توانید با دریافت فایل اکسل بروز رسانی قیمت از پنل مدیریت فایل اکسل بروز رسانی قیمت را دریافت کنید. سپس بعد از بروزرسانی قیمت ها در اکسل فایل را مجدد بارگزاری کنید تا قیمت های شما بروز رسانی شود.ورود و بروزرسانی قیمت با اکسل

با امکان هایی که سپهر برای اعلام قیمت و مدیریت نوسان های قیمت در نظر گرفته است می توانید به راحتی و در کمترین زمان آن ها را بروز رسانی کنید. اگر این راه ها پاسخگوی نیاز شما برای کسب و کارتان نیست و یا راه دیگری برای بروز رسانی و اعلام قیمت می تواند به شما کمک کند نظر خود را ثبت کنید و یا با ما تماس بگیرید.


امتیاز بدهید
به اين مقاله امتیاز بدهید
نظرات کاربران
ارسال نظر