چگونه یک فروشگاه اینستاگرامی به کمک تگ خرید در اینستاگرام ایجاد کنم؟

   نویسنده: محمد قنبری
1397/10/04
پس از تلگرام و فیسبوک این بار فروش مجازی در اینستاگرام به کمک امکان برچسب (تگ) محصول فراهم شد. از این پس شما می توانید تصویر کالای خود را به همراه یک برچسب قیمت در پست یا استوری صفحه ی اینستاگرام خود به نمایش بگذارید و یک فروشگاه اینستاگرامی داشته باشید.مطالعه 15 دقیقه ای

 

به اشتراک بگذارید: 
 

 

 

چگونه تگ کالا در اینستاگرام برای فروش کالا استفاده می شود؟
تگ خرید یا برچسب قیمت، امکان معرفی و خرید کالا در پست یا استوری اینستاگرام را به شما می دهد. به این صورت شما می توانید فروشگاه اینترنتی خود را عینا در اینستاگرام ایجاد کنید. (این امکان فقط از تلفن همراه قابل مشاهده است و در نسخه ی وب قابل مشاهده نیست) وقتی  تصویری که تگ خرید (آیکون سبد خرید) را دارد لمس می کنید  مشخصات قیمتی محصول را همانند تصویری که مشاهده می کنید. یعنی فروش در اینستاگرام برای کاربر فراهم می شود. برای نمونه در اینجا پستی از نحوه ی فروش کالا از طریق اینستاگرام را مشاهده می نماییم. همان طور که مشاهده می کنید پس از لمس تصویر عنوان محصول به همراه برچسب قیمت آن به کاربر نمایش داده می شود. کاربر با لمس این برچسب به صفحه ی دیگری منتقل می شود که تصویری تمام صفحه از کالا و دکمه ای برای انتقال به سایت فروشگاهی شما و تکمیل خرید موجود است. از این طریق شما می توانید کالاهای خود در فروشگاه اینستاگرامی خود نیز به فروش برسانید.

تگ خرید محصول فروشگاه مستربج

 

تنها با دو بار لمس صفحه ی گوشی کاربر می تواند به محصول مورد علاقه برسد. به همین سرعت کاربران می توانند کالاهای شما را از طریق فروشگاه اینستاگرامی بخرند.

چگونه می توان امکان تگ کالا را فعال نمود؟

همانظور که می دانید فیسبوک امتیاز اینستاگرام را در سال 2014 خریداری کرد و هم اکنون اینستاگرام زیر مجموعه ی فیس بوک است. برای فعال نمودن این امکان اول از همه باید صفحه ای (پیج) در اینستاگرام داشته باشید که تعداد دنبال کننده (فالوور) مناسبی داشته باشد. این ویژگی با همکاری با سرویس فروشگاه ساز شاپیفای عرضه می شود.

در حال حاضر فیسبوک این ویژگی را برای کشورهای زیادی فعال نموده است که همانطور که انتظار می رفت نام ایران در لیست این کشور ها وجود ندارد.

 

کشور هایی که امکان تگ خرید اینستاگرام برای آن ها فعال است

این قابلیت برای محصولات فیزیکی قابل استفاده است و اینستاگرام این کار را با همکاری سرویس فروشگاه ساز شاپیفای (Shopify) انجام می دهد. متاسفانه هم ایران این سایت را مسدود نموده و هم این سایت ایران را از لیست کشورهایی که امکان استفاده از خدماتش را دارند، حذف کرده است. پس برای استفاده از سرویس های این سایت نیاز به آدرس از کشور دیگری دارید و توجه داشته باشید که از آدرس داخلی در هیچ کجای مراحل استفاده نکنید. پس برای ساخت آن همانند ساخت اپل آیدی نیاز به آدرس از کشور دیگری است که از طریق Yellow Books می توانید اقدام نمایید.

با این حال صفحه های زیر این امکان را در اینستاگرام فعال کرده اند.

 • دیجی کالا
 • دیجی استایل
 • بامیلو
 • بانی مد
 • وشاید دیگر فروشگاه های اینترنتی که نویسنده از آن اطلاعی ندارد.

حال برای اینکه بتوانید برچسب قیمت را فعال کنید به کمک راهنمای تصویری زیر قدم به قدم مراحل را طی کنید:

 1. تبدیل صفحه ی شخصی اینستاگرام به صفحه ی کسب و کار (بیزینس)
 2. ایجاد حساب کاربری در شاپیفای
 3. ساخت صفحه فیسبوک و اتصال آن به صحفه اینستاگرام (در حین همان بیزینس کردن پیج ممکن است )
 4. پابلیش یا انتشار صفحه فیسبوک
 5. ایجاد کاتالوگ محصولات در صفحه فیسبوک
 6. اتصال اکانت شاپیفای به کاتالوگ محصولات در صفحه فیسبوک
 7. اضافه کردن محصولات به کاتالوگ فیسبوک
 8. بررسی توسط اینستاگرام برای تایید
 9. اضافه شدن خود بخود تگ محصولات در قسمت انتشار تصویر (پست)

توجه داشته باشید مراحل هشتم و نهم توسط تیم فنی اینستاگرام بررسی و انجام می شود و تایید نهایی توسط آن ها صورت می گیرد که ممکن است این فرایند چند روز طول بکشد. 

 1. تبدیل صفحه ی شخصی اینستاگرام به صفحه ی کسب و کار (بیزینس):

  ابتدا نسخه ی اینستاگرام خود را بروز رسانی کنید. سپس وارد پروفایل خود شوید و از آنجا از گزینه ی آبشاری بالا سمت راست وارد تنظیمات (علامت چرخ دنده ) شوید. سپس مسیر زیر را دنبال کنید:

  Account > Switch to Business Account

  در صفحه های بعد می توانید از امکانات این گزینه مطلع شوید. پس از مطالعه، “Continue” را برای همه ی مراحل بزنید تا به صفحه ی زیر برسید:تبدیل صفحه ی شخصی به صفحه ی تجاری
  پس از انتخاب گزینه ها در دو منو ''Next'' را بزنید.
   در مرحله ی بعد ایمیل یا شماره ی موبایل کسب و کارتان را وارد کنید و Next” را بزنید و در نهایت با تایید درخواست خود، صفحه ی اینستاگرام شما به صفحه ی کسب و کار تبدیل می شود.

 2. ایجاد حساب کاربری در شاپیفای:
  برای ایجاد حساب کاربری در سایت Shopify باید از اینجااقدام کنید و به ترتیب فرمهای زیر را تکمیل کنید.

  فرم ثبت اطلاعات آدرس
  ایجاد حساب کاربری شاپیفای
 3. ساخت صفحه فیسبوک و اتصال به صحفه اینستاگرام خود:

  برای ساختن یک صفحه ی کسب و کار در فیسبوک ابتدا شما باید یک صفحه ی شخصی داشته باشید و از طریق آن یک صفحه ی کسب و کار بسازید و شخص خود را به عنوان مالک صفحه ی کسب و کار خود به فیسبوک معرفی کنید. اگر عضو فیسبوک نیستید ثبت نام در آن ساده و رایگان است.

  به سایت فیسبوک (Facebook.com ) مراجعه کنید و اطلاعات مورد نیاز را کامل کنید تا صفحه ی شخصی شما ایجاد شود. پس از ایجاد صفحه ی شخصی به لینک زیر بروید.

  https://www.facebook.com/pages/creation/

  حال مراحل زیر را به دقت دنبال کنید.

  • انتخاب گزینه ی سمت چپ (Business or Brand

   صفحه ی ساخت فروشگاه اینترنتی در فیسبوک

  • انتخاب اسم و دسته بندی:

   انتخاب زمینه ی کاری فروشگاه اینترنتی

  • انتخاب عکس پروفایل و پس زمینه:
   فرم اضافه کردن تصویر نمایه برای صفحه ی فروشگاه
   فرم اضافه کردن تصویر پس زمینه برای صفحه ی فروشگاه
  • پس از انتخاب عکس برای پروفایل و پس زمینه فروشگاه خود وارد صفحه ی خود خواهید شد. از اینجا وارد تنظیمات شوید.صفحه ی اصلی فروشگاه اینترنتی در فیسبوک
  • در بخش تنظیمات در ستون سمت راست روی گزینه ی ''Instagram'' کلیک کنید. در ستون سمت راست بر روی ''Log In'' کلیک کنید و اطلاعات صفحه ی اینستاگرام خود را وارد کنید تا فیسبوک شما و اینستاگرام شما به هم متصل شوند.
  • برای استفاده از امکان فروش فیسبوک لازم است که قالب پیش فرض خود را به حالت فروشگاه تغییر دهید. برای این کار در بخش تنظیمات وارد قسمت Template and Tabs شوید.تنظیمات قالب فروشگاه اینترنتی
  • سپس همانند عکس روی “Edit” کلیک نمایید  و از منوی بعد Shopping  را انتخاب کنید تا صفحه شما به حالت فروشگاه در بیاید.

   انتخاب قالب فروشگاه فیسبوک

   قالب فروشگاه

   بروزرسانی قالب صفحه ی فیسبوک شما به حالت فروشگاهی

 4. پابلیش یا انتشار صفحه ی فیسبوک:

  برای انتشار صفحه ی خود به بخش تنظیمات (بالا سمت راست صفحه) بروید و در همان سربرگ ''General'' در منوی سمت راست گزینه ی اول (Page Visibility) دکمه ی ''Edit'' را زده و حالت صفحه را به ''Published" تغییر دهید تا صفحه ی شما به انتشار برسد.

 5. ایجاد کاتالوگ محصولات در فیسبوک: برای ایحاد کاتالوگ محصولات در فیسبوک راه ساده تری نیز وجود دارد ولی به دلایل نامعلوم این امکان برای بعضی از کاربران (داخل ایران) در دسترس نیست. از این رو راه دیگری را برای ایجاد کاتالوگ محصولات در فیسبوک در ادامه معرفی خواهیم کرد.

  به لینک http://Business.facebook.com  بروید تا فرایند ثبت نام در مدیریت کسب و کار گوگل را آغاز کنید. در صفحه ی اصلی وارد بخش ایجاد حساب شوید.

  • با کلیک بر روی دکمه ی ایجاد حساب صفحه ی روبرو برای شما باز می شود. پس از وارد کردن اطلاعات “Next” را بزنید.ثبت اطلاعات کسب و کار اینترنتی
  •  در مرحله ی بعد از شما خواسته می شود که اطلاعات دقیق تری از کسب و کار خود اضافه نمایید. که برای آدرس همانطور که پیش تر گفته شد آدرسی و تلفنی خارج از ایران  فراهم کنیدآدرس فروشگاه اینترتی شما
  • اگر اطلاعات خود را کامل و مورد قبول وارد کرده باشید ایمیلی در جهت تایید نهایی برای شما ارسال شده است که با مراجعه به ایمیل خود و کلیک کردن بر روی لینک موجود، ایجاد حساب شما در مدیریت کسب و کار فیسبوک به پایان رسیده است.
  • صفحه ی اصلی مدیریت کسب و کار شما به شکل زیر است.صفحه ی اصلی مدیریت کسب و کار فیسبوک
  • حال می توانید صفحه ی ایجاد کرده ی خود را به صفحه ی مدیریت خود متصل کنید. برای این کار در صفحه ی اصلی “Add Page” را بزنید. سه حالت برای اضافه کردن یک صفحه ی جدید دارید: اضافه کردن یک صفحه ی از پیش ساخته، درخواست دسترسی به صفحه ی از پیش ساخته و در نهایت ایجاد یک صفحه ی جدید.

   اتصال صفحه ی فروشگاه فیسبوکی شما به صفحه ی مدیریت کسب و کار

  • برای اضافه کردن صفحه “Add Page” را بزنید و در پنجره ی باز شده صفحه مورد نظر را انتخاب کنید و مجدد “Add Page” را بزنید تا صفحه ی شما به پنل مدیریت کسب و کار شما اضافه شود.انتخاب صفحه ی فروش مجازی شما
  • پنجره ی تاییدی برای شما باز خواهد شد و اضافه شدن صفحه ی شما را تایید می کند. توجه داشته باشید که برای اضافه کردن صفحه شما باید ادمین صفحه یاشید یا اجازه ی دسترسی به آن را داشته باشید. از آن جایی که صفحه را خود شما ایجاد کرده اید به طور پیش فرض به صورت ادمین آن در نظر گرفته شده اید ( برای ویرایش سطوح دسترسی و اضافه کردن نقش ها و افراد به پنل مدیریت به بخش “Add Role” مراجعه کنید).تایید اضافه شدن صفحه ی فروشگاه به صفحه ی مدیریت کسب و کار
  •  برای ایجاد کاتالوگ منوی آبشاری را در صفحه ی اصلی باز کرده و در قسمت “Assets” وارد بخش Catalog”" شوید. برای ایجاد کاتالوگ جدید بر روی دکمه ی Add کلیک کنید. سپس در پنجره ی زیر ''Product'' را انتخاب کنید.ساخت کاتالوگ برای فروشگاه اینترنتی اینستاگرامی
 6. اتصال اکانت شاپیفای به کاتالوگ محصولات در صفحه فیسبوک:

  حال باید کانال فروش فیسبوک ایجاد نمایید ( sales Channel ) : برای اینکار بر روی علامت + در تنظیمات ادمین شاپیفای زده بر روی  Add sales channel  کلیک نمایید. سپس اکانت فیسبوک خود را در قسمت  Facebook > Account به شاپیفای متصل نماییدConnect account.

 7. اضافه کردن محصولات به کاتالوگ:

  • حال نیاز دارید که به کاتالوگ خود کالا نیز اضافه کنید. برای این کار به بخش کاتالوگ بروید یا بر روی لینک زیر کلیک کنید تا صفحه ی مدیریت کاتالوگ منتقل شوید. http://fb.com/productsاضافه کردن کالا به کاتالوگ فروشگاه مجازی
  • در صفحه ی مدیریت کاتالوگ از طریق گزینه ی “Add Product” می توانید به کاتالوگ، کالا اضافه کنید.

  • در پنجره ی بعد از سه طریق می توانید کالا اضافه کنید: به صورت دستی (پیشنهاد شده برای کمتر از 50 محصول)، از طریق داده های موجود (از طریق شاپیفای) و به کمک پیکسل فیسبوک.

   “Add Manually” را انتخاب کرده و “Next” را بزنید تا به صورت دستی کالا ها را وارد کنید.

   اضافه کردن دستی کالا به کاتالوگ فیسبوک

  • پنجره ی بعدی پنجره ی مشخصات کالا می باشد که تمامی فیلد های آن باید کامل شوند تا بتوانید کالای خود را ثبت کنید و به کاتالوگ خود اضافه کنید. در شکل زیر فیلد های موجود توضیح داده شده اند.ثبت جزییات کالا برای فروشگاه اینترنتی
  • اگر همه ی مراحل ثبت فروشگاه اینترنتی را تا الان به درستی انجام داده باشید و تعدادی کالا هم وارد کرده باشید درخواست شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت و دکمه ی تگ کالا برای در کنار دکمه ی تگ افراد ایجاد خواهد شد. برای اطلاع از شرایط تایید و مراحل بررسی درخواست خود اینجا کلیک کنید.

چگونه SSL اعتبار و امنیت سایت من را افزایش می دهد؟

   نویسنده: محمد قنبری
1397/10/09
HTTP و HTTPSتفاوت و هرچیزی که نیاز دارید درباره ی آن ها و SSL بدانید. گواهینامه SSL چگونه امنیت و اعتبار سایت شما را بهبود می بخشد؟ (مطالعه در 7 دقیقه)

 

به اشتراک بگذارید: 
 

تا  به حال به HTTP کنار آدرس سایت ها دقت کرده اید؟ HTTPS چه معنی دارد؟ HTTP با HTTPS چه تفاوتی دارد؟ چگونه سایتم را HTTPS کنم؟

 

پروتوکول انتقال ابرمتنی امن (Hypertext Transfer Protocol Secure) نسخه ی ایمن پروتوکل http می باشد که داده ها و اطلاعات از طریق آن بین مرورگر سیستم شما و وبسایتی که می خواهید به آن وصل شوید به طور ایمن ارسال می شود. در انتهای https  از secure  به معنای ایمن برگرفته شده است. از آغاز سال میلادی 2017، گوگل به سایت هایی که عضو پروتکل ایمن https نباشند برچسبNot secure  (نا امن) را می زند که در فیلد جست و جوی مرورگر در کنار آدرس سایت مشخص خواهد بود به این معنا که در ارتباط با این سایت ها امنیت اطلاعات شما بر عهده ی خودتان است.

وبسایت بدون SSL با مهر نا امن

http (Hypertext Transfer Protocol) چیست؟پروتکل انتقال ابر متنی به مجموعه ای از قوانین و شرایط گفته می شود که برای انتقال متن، تصویر، صدا، ویدئو و سایر فایل ها و اطلاعات استفاده می شود. مرورگر ها به طور پیش فرض برای باز کردن وبسایت ها از این پروتکل استفاده می کنند. امنیت دریافت ها در این پروتکل پایین است. هنگامی که در فیلد آدرس مرورگر مقداری وارد می شود درخواست شما به سمت سرور ارسال می شود و داده هایی دریافت می گردد که بر روی صفحه ی نمایش شما نشان داده می شود. ارتباط بین کاربر (شما) و سرور در بستر پورت پیش فرضی به نام پورت 80 انجام می شود.

HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) چیست؟

این پروتکل از یک لایه ی امنیتی در اتصال بین وب سرور و مرورگر وب استفاده می کند. برای استفاده از این بستر باید گواهی به نام گواهینامه SSL دریافت کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که سایت هایی که از پروتکل HTTPS  استفاده می کنند برای گوگل هم اهمیت بیشتری خواهند داشت و در نتیجه نسبت به سایت هایی که از پروتکل نا امن استفاده می کنند رتبه ی بهتری نیز در گوگل دریافت خواهند کرد. کاربران سایت شما هم با اطمینان بیشتری از شما خرید می کنند و راحت تر می توانند به شما اعتماد کنند.

SSL (Secure Socket Layer) چیست؟

Http Https

 

گواهینامه های SSL فایل های داده ی کوچکی هستند که به صورت دیجیتال یک کلید رمزنگاری را به سازمان شما متصل می کند. وقتی که SSL بر روی  یک وب سرور نصب می شود قفل و پروتکل HTTPS را فعال می کند و اجازه می دهد تا یک ارتباط امن بین وب سرور و مرورگر برقرار شود. همه ی مرورگر های استاندارد مانند فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، گوگل کروم، سافاری و اپرا از آن پشتیبانی می کنند. شرکت هایی نیز وجود دارند که این گواهینامه را به متقاضیان ارائه می کنند. به طور معمول، SSL برای تأمین امنیت تراکنش های کارت اعتباری، انتقال داده ها و ورود به سیستم (امنیت پسوورد) استفاده می شود، و اخیرا در دسترسی به بیشتر سایت های رسانه های اجتماعی، رایج شده است. در مجموع سه سطح یا سه نوع گواهینامه SSL موجود می باشد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم. ssl چه کار می کند

 • گواهینامه SSL نوع DV یا  Domain Validated SSL Certificate این نوع از SSL همانطوری که از نامش پیداست تنها نام دامنه ی  شما مورد بررسی قرار می گیرد و اعتبار سنجی می شود. برای دریافت این گواهینامه زمان بسیار کوتاهی از درخواست تا صدور نیاز دارد. ثبت درخواست آنلاین و بدون فاصله صورت می گیرد. کاربرانی که به دنبال این نوع گواهینامه هستند بیشتر صاحبان وبسایت های معمولی و افراد حقیقی هستند که به دنبال آن هستند تا وبسایت آن ها به حالت ایمن در بیاید و مهر نا امن را از گوگل دریافت نکند.(پیشنهاد ما(
 • گواهی SSL نوع OV یا Organization Validated SSL Certificateدر این نوع گواهینامه SSL نه تنها امنیت و اعتبار سایت شما تایید می شود بلکه اعتبار بیشتر و بالاتری نسبت به نوع قبل دارد که به بازدید کننده ی سایت شما اطمینان بیشتری می دهد تا بتواند با خیال راحت تری از سایت شما خرید انجام دهد و از امنیت اطلاعات پرداخت خود خاطر جمع باشد. برای دریافت این گواهینامه باید مدارک رسمی دولتی ارائه گردد. خرید گواهینامه SSL OV نیاز به تایید هویت کامل درخواست کننده دارد. شرکت ها سازمان های دولتی، بانک ها، وزارتخانه ها و در کل بیشتر اشخاص حقوقی از متقاضیان این نوع گواهینامه هستند. درخواست کننده باید مدارک کامل ثبتی و قانونی و هویتی شرکت، سازمان و نهاد مربوطه را به همراه فرمهای درخواست و معرفی یک شخص مسئول همراه مدارک در مرحله اول به صورت اینترنتی ارسال نموده و پس از قبول درخواست از سمت صادر کننده نسخه ترجمه شده تمام مدارک مهر شده را از طریق پست بین المللی مثل DHL به صادر کننده ارسال نماید. تهیه این گواهینامه زمانی حدود 10 تا 20 روز کاری نیاز دارد.
 • گواهینامه SSL  نوع EV یا Extended Validated SSL Certificateآخرین سطح و معتبرترین گواهینامه SSL از نوع EV می باشد که بیشتر توسط شرکت های خیلی بزرگ مثل گوگل استفتده می شود. تفاوت اصلی آن اعتبار بیشتر نسبت به OV میباشد. مدارک مورد نیاز برای سفارش این نوع از گواهینامه SSL همانند گواهینامه OV می باشد با این تفاوت که اهراز هویت سازمان و یا شرکت دقیق تر بوده و مدارک بیشتری و با دقت بالاتری مورد رسیدگی قرار می گیرد، به علاوه هزینه آن بالاتر است برای اعتبار سنجی کلیه اطلاعات از جمله شماره تلفن ها و اطلاعات وب بررسی می شود.
انواع SSL و مشخصه های آن ها
  مدارک مورد نیاز مدت زمان رسیدگی به درخواست نوع نمایش در مرورگر مشکلات تحریم
SSL DV دامنه و ایمیل بدون وقفه قفل بسته  کنار آدرس سایت ندارد، همخوان با دامنه ی IR
SSL OV تشخیص هویت، مدارک کامل شرکت 10 تا 20 روز کاری قفل بسته  کنار آدرس سایت دارد
SSL EV مدارک اهراز هویت دقیقتر از سازمان بیش از 20 روز کاری نوار سبز رنگ کنار نام سایت دارد

در صورتی که سوالی درباره این موضوع دارید میتوانید از طریق نظرات از ما بپرسید.

اطلاعیه: امکان جدید پیشنهاد به دوست، ربات تلگرام خود را بروزرسانی کنید!

   نویسنده: میلاد رضایی
1397/10/10
اگر از ربات فروشنده تلگرام استفاده می کنید، با امکان جدید "پیشنهاد به دوستان" می توانید ربات فروشنده ی خود را حرفه ای تر کنید. مطالعه در 5 دقیقه

 

به اشتراک بگذارید: 
 

اگر جدیدا از ربات تلگرام خود استفاده کرده باشید حتما دیده اید که کلید معرفی به دوستان به آن اضافه شده است، این امکان 4 مزیت دارد:

 1. همانطور که از نامش پیداست از طریق این کلید کاربران ربات می توانند کالاهای شما را برای دوستان خود ارسال نمایند، در واقع در اکثر مواقع خریدهای انجام شده تحت تاثیر پیشنهاد یک دوست اتفاق می افتد، از طریق این امکان شما به کاربران یادآور می شوید که می توانند این کالا را به دوستانشان پیشنهاد کنند.
 2. فروش در کانال تلگرام: تا قبل از این برای اینکه کالای خود را در کانال تلگرام یا گروه تلگرامی خود قراردهید نیاز بود که لینک خرید سریع را کپی کنید و در کانال قرار دهید. از طریق این امکان جدید می توانید با کلیک روی کلید پیشنهاد به دوست کالا را در کانال خود پست کنید، ربات اطلاعات کالا، عکس و کلید شیشه ای خرید را در کانال شما پست می کند.
 3. همچنین از طریق امکان جستجوی سریع می توانید به راحتی در هر بخشی که هستید با نوشتن اول اسم ربات خود بدون اینکه نیاز باشد در ربات وارد شوید نام آنرا سرچ کنید.
 4. همکاری در فروش (Affilate Marketing) (به زودی): کاربرانی که ماژول همکاری در فروش را فعال کرده باشند می توانند در کانال ها اعلام کنند که با معرفی کالا به دوستان خود پورسانت دریافت کنید. از این طریق کاربران تشویق می شوند برای شما در کانال ها و گروه های تلگرامی که عضو هستند تبلیغ نمایند. (این امکان به زودی در لیست قیمت ها قرار گرفته و می توانید آنرا به پنل خود اضافه کنید.)

** لطفا توجه کنید که برای فعال سازی این امکانات باید ابتدا قابلیت inline bot را در تلگرام برای ربات خود فعال نمایید. برای اینکار به راهنمای زیر مراجعه نمایید.**

راهنمای فعال سازی ربات inline

 

 

امکان جدید: خرید سریع در اینستاگرام

   نویسنده: محمد قنبری
1397/10/16
اگر برای کسب و کار خود صفحه ی اینستاگرام ساخته اید با استفاده از امکان خرید سریع می توانید کالای خود را در استوری اینستاگرام خود به فروش بگذارید. (مطالعه در 3 دقیقه)

 

به اشتراک بگذارید: 
 

فضای اینستاگرام دیگر فقط پر از عکس های غذا و طبیعت نیست بلکه تبدیل به یک فضای تجاری و کسب و کار شده است. اگر تا به حال از طریق اینستاگرام از صفحه های رسمی فروشگاه هایی مثل دیجی کالا، بامیلو و .... قصد خرید داشته اید، با مراحل طولانی و طاقت فرسای آن آشنا شده اید. شاید هم مراحل را تا انتها طی کرده و در نهایت ناگهان بیرون پریده باشید و مجبور شده اید تمام این مراحل را مجدد طی کنید. برای حل این مشکل امکان خرید سریع اینستاگرام فراهم شده است. با امکان خرید سریع می توانید به مشتریان خود این امکان را بدهید که فرایند خرید خود را فقط با درج نام و شماره ی تماس شروع کنند و بدون نیاز به انتقال از اینستاگرام به وبسایت و طی کردن مراحلی مثل عضویت در وبسایت، اضافه کردن به سبد خرید و ... خرید خود را انجام بدهند.

 • چگونه لینک خرید سریع برای کالای خود ایجاد کنم؟

برای این که لینک خرید سریع کالای خود را ایجاد کنید در پنل مدیریت خود وارد بخش کالا ها (در قسمت فروشگاه) شوید و بر روی ویرایش کالایی که قصد فروش آن را دارید کلیک کنید. در صفحه ی ویرایش کالا بر روی لینک خرید سریع کلیک کنید تا برای کالای انتخاب شده لینک خرید سریع ایجاد شود. حال می توانید لینک ایجاد شده را دراستوری اینستاگرام، کانال تلگرام و ... قرار دهید.

 

 • امکان خرید سریع چگونه کار می کند؟

پس از اینکه مشتری نام و شماره موبایل خود را وارد می کند سفارش ثبت شده و یک پیام کوتاه برای تایید سفارش به همراه یک لینک برای تکمیل اطلاعات خرید برای مشتری ارسال می شود. 

توجه: در اینستاگرام برای اینکه بتوانید در استوری خود لینک قرار دهید نیاز است که تعداد دنبال کننده های (Followers) شما بیش از 10K(10000نفر) باشد. اگر دنبال کننده های صفحه ی شما کمتر از این تعداد هست باید آن ها را افزایش دهید یا دنبال کننده های غیر واقعی خریداری کنید.

دقت داشته باشید که:

1- فقط یک کالا و به تعداد فقط یکی قابل سفارش است.

2-فقط نام و شماره ی موبایل کاربر گرفته می شود و شما بعدا باید با کاربر تماس گرفته و آدرس بگیرید.

 

چطور نوسان قیمت را در فروشگاه خود مدیریت کنم؟

   نویسنده: محمد قنبری
1397/10/17
اگر قیمت کالاهای شما در حال تغییر است برای صرف جویی در وقت و بروزرسانی قیمت کالاها به صورت گروهی سه راه برای تغییر گروهی قیمت کالا به شما معرفی می کنیم. مطالعه در 5 دقیقه

 

به اشتراک بگذارید: 
 

در وضعیت تورم و نوسان قیمت کالاها و دلار تغییر تکی قیمت کالاها، به خصوص اگر تنوع کالا های شما زیاد است کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد. برای اینکه سریع تربتوانید قیمت های خود را بروزرسانی کنید می توانید از سه راه حل زیر استفاده کنید:

 1. تغییر گروهی قیمت کالاها
 2. تعریف قیمت دلاری
 3. ورود از اکسل

در ادامه با این سه روش آشنا شوید.

 1.  تغییر گروهی قیمت کالاها: برای استفاده از این امکان در همان بخش کالاها پس از انتخاب کالاهایی که قصد تغییر قیمت آن ها را دارید سربرگی به نام  "بروزرسانی دسته ای" برای شما به نمایش در می آید که می توانید یا به مقدار ثابت یا درصدی از مبلغ کالا قیمت ها را افزایش یا کاهش دهید.
 2. تعریف قیمت دلاری: اگر قیمت کالاهای شما به قیمت دلار وابسته است می توانید از امکان "قیمت دلاری" استفاده کنید. ابتدا لازم است در مشخصات کالا  قیمت دلاری کالا را تعریف کنید. سپس در بخش کالاها در فروشگاه با انتخاب کالا هایی که قصد تغییر قیمت آن را دارید در سر برگ "بروزرسانی دسته ای" قیمت روز دلار را تعریف کنید تا کالاهایی که انتخاب شده اند با قیمت جدید دلار بروزرسانی شوند.
 3. ورود از اکسل: راه دیگر برای تغییر گروهی قیمت کالا استفاده از امکان ورود کالا از اکسل است. برای این کار ابتدا وارد پنل مدیریت شوید و به قسمت کالاها در بخش فروشگاه بروید و بر روی "دریافت فایل اکسل" کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود گزینه ی دوم " دریافت فایل اکسل اطلاعات به روز رسانی قیمت" را انتخاب کنید.  پس از دانلود، فایل اکسل را باز کرده و قیمت کالاهای خود را بروز رسانی کنید. پس از بروز رسانی کالاها در اکسل، تغییرها را ذخیره کرده و به پنل مدیریت خود بروید. برای آپلود قیمت های جدید در بخش فروشگاه "ورود از اکسل" را انتخاب کنید. نکته هایی که باید به آن ها توجه داشته باشید ابتدا نام برگه (Sheet) در اکسل است که به طور پیش فرض به نام “Sheet 1” می باشد. این نام در فایل اکسل شما و در فیلد "نام Sheet" باید یکسان باشد (به طور مثال همان نام پیش فرض Sheet 1 ). نکته ی دوم که باید توجه داشته باشید همسان سازی ستون فایل و مشخصه ی کالاست. شما باید نام ستون های فایل اکسل را با مشخصه ی کالا همسان سازی کنید به این معنا که ستون مشخصه ی کالا باید با ستون فایل یکسان باشد (همانند شکل زیر اگر ستونی از مشخصه کالا با ستون فایل همخوانی ندارد با انتخاب آن و تعیین مشخصه ی درست همه را یکسان کنید) و در غیر این صورت ستون مشخصه ی کالا را تصحیح کنید. پس از همسان سازی بر روی دکمه ی ورود اطلاعات از پایگاه داده کلیک کنید تا قیمت های شما بروز رسانی شود.

امتیاز بدهید
به اين مقاله امتیاز بدهید
نظرات کاربران
ارسال نظر
پست های اخیر