حذف دوباره اپلیکیشن های ایرانی توسط اپل

   نویسنده: رایانش ابری سپهر
1396/06/05
بر اساس آمارهای غیر رسمی، در ایران بیش از ۶ میلیون کاربر آیفون وجود دارد؛ کاربرانی که گویا به دلیل اقدامات اپل بر اساس قوانینی غیرشفاف، در آینده قادر به استفاده از اپلیکیشن و سرویس‌های بومی خود نخواهد بود.

 

به اشتراک بگذارید: 
 

روند حذف اپلیکیشن‌های سرشناس ایرانی طی هفته جاری از اپ‌استور بار دیگر در حالی سرعت گرفت که این بار دستمایه اپل موضوع تحریم‌های اقتصادی آمریکاست و به این ترتیب بیش از ۶ میلیون کاربر آیفون در ایران دوباره از خدمات کلیدی سرویس‌های این غول آمریکایی محروم می‌شوند.

در حال حاضر اپلیکیشن چندین استارتاپ ایرانی از اپ استور حذف شده‌اند که در میان آنها می‌توان به دیجی‌کالا، علی‌بابا، الوپیک، اسنپ، تخفیفان، دلیون و تپ‌سی اشاره کرد. از شواهد به نظر می‌رسد که اپ‌های ایرانی بیشتری قرار است با این مشکل مواجه شوند.

 

محمدجواد آذری جهرمی با ارسال پیامی در توییتر اعلام کرد: «احترام به حقوق مصرف‌کننده امروز یک اصل است و اپل رعایت نکرده است و ما پیگیر این موضوع هستیم.»

در پاسخ به توییت جهرمی، اپل هم طی بیانیه‌ای منتشر کرد مبنی بر اینکه «در راستای تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اَپ استور اَپل نمی‌تواند برنامه‌های ایرانی مربوط به گوشی‌های آیفون را در خود جای دهد یا اقدام به توزیع آن‌ها کند. همچنین این شرکت نمی‌تواند با برنامه‌نویسان ایرانی داد و ستد داشته باشد.»

در همین راستا، محمدجواد آذری جهرمی در واکنش به اقدام شرکت اپل در حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ‌ استور، در صفحه اینستاگرام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشت:

در دیداری که با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه داشتیم، پیگیر حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ‌استور با همکاری یکدیگر هستیم.

از این رو اپلیکیشن های سپهر نیز در چند روز اخیر از اپ استور حذف شدند. شرکت سپهر در حال استفاده از روش های دیگر جهت فعال سازی دوباره اپ ها میباشد.

جهت اعتراض به این اقدام شرکت اپل اینجا کلیک کنید.

 

امتیاز بدهید
به اين مقاله امتیاز بدهید
نظرات کاربران
ارسال نظر
پست های اخیر